Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-05-06  

Saugaus eismo projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2014” startas Stasiuko mugėjeGelgaudiškio bendruomenės centro informacija

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos jau penktus metus iš eilės vėl paskelbė konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse 2014“. Konkurso tikslas – šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais siekiant mažinti nukentėjusiųjų skaičių keliuose. Konkurso uždaviniai: skatinti bendruomenių narius saugiai elgtis kelyje; viešinti informaciją apie bendruomenėse vykdomą saugaus eismo veiklą; išaiškinti aktyviausias, kūrybingiausias bendruomenes saugaus eismo srityje.

Gelgaudiškio bendruomenės centro narė Genė Žilinskienė įsijungti į šį konkursą kvietė įstaigas ir organizacijas. Gelgaudiškiečiai pateikė savo sumanymus, kuriuos įgyvendins iki 2014 metų gruodžio 1 dienos. Lapkričio mėnesio pabaigoje planuojama baigiamoji konkurso konferencija, kurioje bus apžvelgti per ketverius metus Gelgaudiškyje ir jo apylinkėse vykę  eismo saugumo pokyčiai mus supančioje gyvenimiškoje aplinkoje. Išsiaiškinsime bendruomenės aktyvumo   poveikį avaringumui.

Gegužės 3 dieną Gelgaudiškio dvaro prieigose šurmuliavo 15-oji Stasiuko mugė. Mugės metu konkurso „Saugus eismas bendruomenėse 2014“ organizatoriai įkūrė saugaus eismo kiemelį. Jau prieš mugę bendruomenėje buvo paskelbti konkursai saugaus eismo atributikai: lankstinukui, simboliui ir ženklo kūrimui.  Visi sumanymai galėjo būti atlikti pačiomis  įvairiausiomis technikomis: piešti, karpyti, klijuoti, maketuoti kompiuteriu, atspausdinti, sukalti, nudažyti ar kitokiu būdu pagaminti.

Gelgaudiškio specialiosios mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojų Rasos Misevičienės, Nijolės Endriulaitienės, Dalios Kasperavičienės, Rūtos Jurkšaitienės, Audriaus Losčio, Giletos Jurkšienės, Irenos Žemaitaitienės, Elenos Mačiulaitienės pagamino išraiškingus ir informatyvius lankstinukus, mokančius saugiai elgtis, visur ir visada laikytis taisyklių. Buvo sukaltas net „kiečiausias“ 2014 metų automobilis, kurį mugės metu dekoravo maži ir vyresni dalyviai. Lankstinukuose sudėliota svarbi informacija tėvams, vaikams. Šventės dalyviams  buvo dalinamos atmintinės, kurios visus kvietė  būti saugiais kelyje – dviratininkus ir pėsčiuosius. Pagaminti lankstinukai – puiki priemonė žmogaus saugos pamokų kurso įsisavinimui.

Labai džiugu, kad savo sumanymą, kokio ženklo trūksta Gelgaudiškyje, puikiai pateikė Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų Virginijos Mačiulskienės, Onutės Unikauskienės, Virginijos Kasparaitienės, Editos Balčiūnienės. Kitų renginių metu bus išdiskutuota, kuris pasiūlymas tikrai realus ir galbūt Gelgaudiškyje atsiras dar vienas ženklas, kurio šiuo metu, mokinių manymu, trūksta.

Saugaus eismo kiemelyje netrūko vaikučių, kurie galėjo žaisti, dėlioti puzzle, konstruoti automobilių maketus. Visi užsiėmimai buvo skirti saugaus eismo taisyklių įsisavinimui ir pritaikymui realiame gyvenime. Vyresnieji dalyviai išbandė jėgas žaisdami žaidimą „Jaunasis vairuotojas“, kurio tikslas pakartoti kelio ženklus ir deramai įveikti atstumą iki autobusų stoties. Tam, kad įveikti atstumą, reikia atsakyti, koks kelio ženklas paveikslėlyje, ir tik tada galima atlikti ėjimą.  Dalyviai pripažino, kad kelyje rečiau sutinkami ženklai  pasimiršta, todėl buvo naudinga juos prisiminti.

Startas duotas. Prisimenant vyskupo Kęstučio Kėvalo žodžius, norisi palinkėti, „kad prieš kiekvieną kelionę sustotume ir pamąstytume, jog kelias nėra karo laukas ar imtynių aikštė, kurioje mes kovojame. Kelyje transporto priemonės nėra ginklai, nukreipti vienas prieš kitą. Turime gerbti kitus ir patys save, nes taip saugome kito žmogaus ir savo gyvenimo kelionę.“ 

Gelgaudiškio bendruomenės centro informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.