Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2010-12-24  

Svečiavosi vienminčiai iš Lenkijos

Gruodžio 9-12 d. Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjunga ir Raseinių rajono VVG sulaukė svečių iš Lenkijos Liublino miesto. Susipažinti su mūsų rajonu, kaimo bendruomenių veikla atvyko nevalstybinės organizacijos „Laiminga vaikystė“ 39 žmonių delegacija. Prieš keletą mėnesių Lenkijoje lankėsi 40 mūsų rajono kaimo bendruomenių atstovų, todėl buvo malonu sulaukti atsakomojo lenkų vizito, neužmiršti ir sutikti žmonės, patirti įspūdžiai. Svečiai iš Lenkijos apsigyveno J. Skamarako kavinės „Arka“ patalpose Ariogaloje. Pirmą viešnagės dieną svečiai skubėjo susipažinti su Ariogalos gimnazijos gyvenimu, susikaupę klausėsi Betygalos klebono V. Aukštakalnio pasakojimo, susipažino su Betygalos bendruomenės veikla ir pasivaišino kvapnia arbata. Visi nekantriai laukė ir susitikimo su rajono meru Petru Vežbavičiumi. Meras pasakojo apie rajono išskirtinumus, kaimo bendruomenių veiklos rėmimą, rajono turizmo objektus. Nors pasitaikė šalta diena, bet svečiai labai norėjo apsilankyti Šiluvoje, pajusti koplyčioje ir bazilikoje tvyrančią aurą. Šiluvos bazilikoje nuostabiai skambėjo vargonų muzika ir giesmės (ačiū vargonininkei Daivai). Aplankę Šiluvą, svečiai pasuko į Žaiginį. Čia kaip visada svečius maloniai pasitiko Žaiginio bendruomenės aktyvas.

Pirmos dienos vakare Ariogaloje  J. Skamarako kavinėje „Arka“ vyko ir rajono kaimo bendruomenių, VVG narių susitikimas - vakaronė su svečiais iš Liublino miesto. Šiame susitikime skambėjo džiaugsmingi sveikinimai, vyko apsikeitimas suvenyrais. Savo skambias dainas ir puikius šokius dovanojo Gėluvos ir Gynėvės bendruomenių nariai, linksmą loteriją organizavo Ramonų kaimo bendruomenės moterys, renginį vedė Diana Kaupaitienė, vertėjavo mokytoja Aldona, o visus linksmino ansamblis „Bičiuliai“ (ačiū jiems už tai). Vakare dalyvavę svečiai: LR Seimo nario E.Jonylos padėjėja D.Kaupaitienė, LR Seimo nario R.Ačo padėjėja J.Garliauskienė, rajono Savivaldybės tarybos nariai D.Šadauskis, A.Kilčiauskas, L.Bielskis sveikino susirinkusius ir linkėjo tęsti bendradarbiavimą.

Antrąją viešnagės dieną svečiai, lydimi Raseinių turizmo ir verslo informacijos centro direktoriaus Benedikto Siliūno, apsilankė Kryžių kalne, Šiauliuose esančiame prekybos centre Akropolis“. Išvykdami namo lenkai dar aplankė Vilnių.

Ačiū visiems padėjusiems suorganizuoti svečių iš Lenkijos priėmimą. Rajono kaimo bendruomenių nariai tikisi ir toliau bendradarbiauti su kaimyninės šalies vienminčiais, rengti naujus projektus.  

 

Loreta Sirvidienė,

Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkė

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.