Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2014-10-12  

Jaunimo talentų šou Obelaukių bendruomenėje

Obelaukių bendruomenė pateikusi paraišką pagal Biržų rajono vietos veiklos grupės parengtos strategijos ,,Biržų rajono savivaldybės kaimo vietovių vietos plėtros strategija iki 2013metų“ II prioriteto ,,Socialinė sanglauda − kaimo gyventojų naujų bendradarbiavimo formų diegimas, partnerystės skatinimas“ I priemonę ,,Kaimo gyventojų saviraiškos galimybių didinimas, pilietiškumo stiprinimas“ įgyvendino projektą ,,Jaunimo talentų šou“ Obelaukių bendruomenėje.

Įgyvendinant projektą visą pusmetį Obelaukių bendruomenėje buvo organizuojami užsiėmimai pasiruošiant Jaunimo talentų šou šventei konkursui. Suorganizuota 30 šokių pamokų, 12 amatų pamokų, 5 renginio vedėjo paruošimo pamokos, suorganizuotas seminaras ,,Ekologiškai gyvenu. Gaminu be E ir valgau be E“ su ekologiškų valgių ir arbatžolių arbatos pertraukėle. Seminarą vedė bendruomenės krikštatėvis Biržų r. sav. ekologas Vytautas Zurba.

Suorganizuotos 2 išvykos po Biržų rajoną. Pasisemti patirties versle ir kūrybiškumo vykome į Vabalninko seniūnijos Ančiškių, Svilių, Šukionių, Gaižiūnų bendruomenes. Aplankėme gražiausiai tvarkomas Ritos ir Stasio Stačkūnų, Masėnų, Editos ir Mindaugo Klinkų sodybas. Susipažinome su kiaušinių marginimo ir sodų pynimo technika, kurią atskleidė tautodailininkė Repšienė. Grožėjomės Vido Jatulevičiaus muziejaus medžio dirbiniais. Bendruomeniškumo patirtimi dalijomės su toliausiai Latvijos pasienyje esančia Pučiakalnės bendruomene, plaukėme baidarėmis Nemunėlio upe15 kmiki Nemunėlio Radviliškio, kur susitikome su šios bendruomenės bendraminčiais. Visur buvome maloniai sutikti, pavaišinti kava, arbata, garuojančia koše. Malonus bendradarbiavimas davė patirties įgyvendinant projektą savo bendruomenėje.

Ir taip artėjo kulminacija, kai sukauptą patirtį, išmoktus darbus savo talentus turėjome atskleisti talentų šou šventėje-konkurse, vykstančiame mūsų bendruomenėje.

Siekėme, kad konkurse dalyvautų kuo daugiau žmonių. Buvo viešinta spaudoje, leidžiami Talentų šou lankstinukai, išsinuomota įgarsinimo aparatūra, reikalinga konkursui, filmavimo paslauga.

Konkurse dovanas įteikė ir sveikinimo kalbas pasakė Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Džėja, Savivaldybės tarybos narys Viktoras Rinkevičius su žmona Birute, Savivaldybės bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatenė, bendruomenės krikštatėviai Vytautas Zurba ir Gražina Samulionienė, Seimo nario padėjėja Danutė Martinkėnienė, svečiai iš Rinkuškių, Anglininkų, Kilučių ir kitų bendruomenių.

Paženklintais marškinėliais Talentų šou dalyviai rinkosi į bendruomenės salės sceną parodyti savo sugebėjimų. Jie atskleidė išskirtinius savo bruožus bendraujant, pristatant save, dirbant, sportuojant, dalyvaujant visuomeninėje veikloje. Šventės dalyvius ir žiūrovus sveikino Kvetkų kaimo dainininkas Jonas Strunkis, žavėjo biržiečių Rihardo Mikšio ir Juozo Petronio atliekamos melodijos, Kratiškių kultūros namų šokėjų pasirodymai.

Obelaukių gyventojas armonikierius Rimantas Džiūvė kartu su vietos dainininkais pristatė savo sukurtą dainą, kuri buvo skirta Biržų miesto šventės proga rengiamam himno konkursui. Linksmino Obelaukių bendruomenės jaunimo linijinių šokių grupė parodė ko išmoko per surengtas pamokas. Vesta Šepetytė, Evelina Auželytė, Donatas Čiūdaras ir Paulius Viknius džiaugėsi iškovotais prizais ir medaliais, o Gintaras Januškevičius − išaudęs bendruomenės vėliavą, kuriai eskizus piešė mūsų bendruomenės tautodailininkė Alvina Unglininkienė. Šventės dalyviai grožėjosi Gabijos Jankauskaitės karpiniais, Alvinos Unglininkienės tapytais paveikslais ir paruoštomis kaukėmis vaikų spektakliukui, Ivetos Ranonytės, Aldonos Zalubienės, Elenos Ramonienės, Rožės Krisiukėnienės, Sigitos Bedalinės, Nijolės Budriūnienės, Aldonos Joneliūkštienės, Armondo Kukialkos, Mildos Ivaškienės ir kitų bendruomenės žmonių rankdarbiais, padarytais per organizuojamas amatų pamokas vykdant projektą. Plojimais palydėtas duoną „auginantis“ jaunasis ūkininkas Gintautas Krikštanavičius. Dalyviams įteiktos atminimo dovanėlės. Jaunieji obelaukiečiai bendruomenės namų kiemelyje pasodino krikštamotės Gražinos Samulionienės padovanotą maumedį. Medelis augs, obelaukiečių talentai plėsis.

      Po šventės žmonės bendravo prie vaišių stalo kur buvo paruošta ir ekologinių valgių.,,Talentų šou‘‘ akimirkas bendruomenės fotografė Emilija Jasukaitienė įamžino išleistame albume su konkurso dalyvių nuotraukomis.

      Bendruomenės žmonės skatinami nenuleisti rankų ir tęsti pradėtus projektų darbus, nes tokie projektai skatina kaimo gyventojus ir organizacijas aktyvai dalyvauti vietovės ir bendruomenės procese.

 Obelaukių bendruomenės tarybos pirmininkė  Dana Semenovienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.