Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-12-01  

Geriausi Lietuvos kaimo bendruomenių ir VVG projektai 2012 m.

 

Lapkričio 29 d.  Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga ir vietos veiklos grupių tinklas jau antrus metus rengė ir vykdė projektą - konkursą „Kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių pasiekimai ir projekto idėjos 2012“. Vertinimo grupė, kurią sudarė įvairių Lietuvos rajonų vvg ir kaimo bendruomenių pirmininkai, vadovaujama LKBS pirmininkės Guodos Burokienės, aplankė daugumą respublikos rajonų, susipažino su kaimo bendruomenių 2012 metais įgyvendintais projektais ir išrinko 7 geriausius. Konkursui buvo pateikta 58 projektai, vykdomi pagal Kaimo plėtros fondo ir Leader programas. Projektai apėmė įvairiausias kaimo bendruomenių gyvenimo sritis: daugiafunkcinių bendruomenių namų statyba, kultūros paveldo restauracija ir priežiūra, negyvenamų pastatų rekonstravimas ir pritaikymas visuomenės poreikiams, kaimo infrastruktūros kūrimas, kraštovaizdžio gerinimas, mažojo ir socialinio verslo kūrimas ir palaikymas, kultūriniai renginiai ir liaudies tradicijų ir amatų palaikymas ir kt.
         Lapkričio 29 d. Ukmergės rajono Taujėnų dvare vyko baigiamasis projekto – konkurso renginys, į kurį susirinko atstovai iš įvairių rajonų, dalyvavo Nacionalinės mokėjimo agentūros Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Ačienė, Žemės ūkio ministerijos vyr. specialistas Sigitas Miškinis ir Jelena Jusionis, Leader centro ir žemdirbių metodikos mokymo centro direktorė Lina Gumbrevičienė, Lietuvos VVG pirmininkė Janina Augustinavičienė ir Žemės ūkio rūmų atstovai. Vertinimo grupė dalyvių padėkomis apdovanojo visus 58 konkurso dalyvius.

Geriausiais pripažinti šių kaimo bendruomenių projektai:
Pagiriu kaimo bendruomenės, Kauno raj., Meškuičių kaimo bendruomenės, Šiaulių raj.,

Girkalnio kaimo bendruomenė, Raseinių raj., Milašaičių kaimo bendruomenė, Plungės raj.

Klampučių kaimo bendruomenė, Vilkaviškio raj., Antanavo bendruomenės centras, Kazlų Rūdos raj. savivaldybė, Mažonų “Mažonu rytas”, Tauragės raj.

Iškilmingame renginyje dalyvavo ir garsiosios Radvilų šeimos, kuriai priklausė Taujėnų dvaras, atstovai bei savo apsilankymu dalyvius pagerbė Rusijos caras Aleksandras Pirmasis, kažkada iš tiesų apsistojęs Taujėnuose ir išsivežęs iš ten gražiąją Elzbietą Tyzenchauzaitę. Garbieji svečiai patys aktyviai dalyvavo teikiant apdovanojimus projektų nugalėtojams. Garbiuosius svečius vaidino Taujėnų miestelio bendruomenės teatro aktoriai ir pats Taujėnų miestelio pirmininkas Rolandas Janickas. Jie labai šmaikščiai, su jumoru ir galantiškai pagerbė apdovanojamus nugalėtojus, organizavo dalyviams ekskursiją po Taujėnų dvarą.

 


 


 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.