Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-05-26  

Jaukūs bendruomenės namai – kokybiškam ir turiningam poilsiui

Ramongalių bendruomenė 2013 m. rugsėjo 1 d. baigė įgyvendinti projektą „Jaukūs bendruomenės namai – kokybiškam ir turiningam poilsiui“ pagal „BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KAIMO VIETOVIŲ VIETOS PLĖTROS STRATEGIJA IKI 2013 M.“ priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“. Pasirašius rangos sutartį, pirmiausia buvo perdengta bendruomenei priklausanti stogo dalis - 347 m2 (arba 87,4 % bendro stogo ploto), suremontuota katilinė (jos plotas - 15 m2 ), pastatytas šildymo katilas. Įvesta centrinio šildymo sistema (apšildomų patalpų plotas – 321 m2).

Bendruomenės veiklai vystyti,  įsigyta kompiuterinė technika (nešiojamas kompiuteris su programa, spausdintuvas, projektorius, pelytė), taip pat konferencinės įrangos komplektas (pakabinamas ekranas, konferencinis stovas su magnetine lenta, prekės, reikalingos magnetinei lentai, 2 pakabinami bloknotai). Nupirktas 35 kėdžių komplektas.

Bendruomenės namuose įkūrėme Mažąją Mokyklėlę, kur yra lavinami ne tik kaimo vaikai ir jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus gyventojai - senjorai. Šiam uždaviniui įgyvendintos šios veiklos: vaikams ir paaugliams organizuojame  pažintines pamokėles, vaizduotės ir kūrybingumo lavinimo užsiėmimus (rankų darbų, meninės saviraiškos, dailės), plečiame jaunimo bei jaunų šeimų veiklą, nepamiršdami ir vyresniojo amžiaus žmonių, organizuojame jiems įvairius užsiėmimus, paskaitas, teminius seminarus, meno mėgėjų ratelius. Kiekvieną veiklą vainikuoja šventės, vakaronės. Kaime yra įdomių žmonių (gėlininkų, poetų, kulinarų, amatininkų), kurie moko mažuosius dalintis patirtimi su suaugusiais.

Kokybiškam ir pilnaverčiui darbui vykdyti Mokyklėlėje įsigijome kompiuterinę techniką (kompiuterį, spausdintuvą, projektorių). Paskaitų, užsiėmimų metu jų pagalba demonstruojame įdomią mokomąją ir kitą pažintinę medžiagą, renginių metu žiūrime filmus ir skaidres. Tam pačiam tikslui taip pat naudosime ir konferencinės įrangos komplektą kėdžių komplektą.

Įgyvendinę šį projektą,pasiekėme pagrindinius kaimo žmonių norus -  visi galime sueiti ir linksmintis, vystome  norimas veiklas ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir žiemą, tada kai kaimo žmogus būna laisvesnis nuo žemės darbų. Patenkintas jaunųjų kaimo gyventojų užimtumo poreikis, stiprės žmonių bendruomeniškumas ir kūrybiškumas, aktyvės bendradarbiavimas tarp žmonių iš įvairių socialinių sluoksnių. Bendruomenė yra veiklesnė, renginių gausa ir jų kokybiškumu mažinama atskirtis tarp miesto ir kaimo. Suremontuoti bendruomenės namai suteikia daugiau galimybių gerinti kultūrinio gyvenimo kokybę, kaimo gyventojai ne tik sunkiai dirba, bet  maloniai ir kultūringai praleidžia savo laisvalaikį.

Ramongalių kaimo bendruomenės informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.