Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2013-09-24  

Miestų ir Kaimų Partnerystės svarba

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) - tarptautinė organizacija su naryste iš 34 šalių visame pasaulyje, įskaitant Europos Sąjungą - sukurta identifikuoti problemas, diskutuoti ir analizuoti jas ir skatinti politiką, siekiant jas išspręsti . ESBO atliko seriją tyrimų dėl kaimo ir miesto partnerystės. Tyrimo  išvadas buvo pateiktos svarstyti ir tvirtinti trijų EBPO darbo grupems. Europos Sąjunga taip pat siekia sukurti labiau integruotą požiūrį į ekonomikos plėtrą. Ji taip pat sukūrė, grupę, sudarytą iš miesto ir kaimo tinklų (angl. RURBAN) prisidėti prie šio diskusijų ir ši grupė yra remiama tiek regionų ir miestų politikos generalinio direktorato , tiek žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato.  EBPO pirmieji tyrimų rezultatai buvo pristatyti konferencijoje 2012 m lapkričio mėn vykusioje  Metz mieste , Prancūzija, Tyrimo rezultatai susiejo  miesto ir kaimo vietoves su pavyzdžiais iš esamų miesto ir kaimo partnerysčių ir kaip jie bando daryti įtaką vienas kito koncepcijai. Tyrėjai išreiškė susirūpinimą dėl kaimo vietovėse plėtojamo "lygių" partnerių su miestais sąvoka, o ne vien miesto teritorija, kur miesto problemos domina daugumą. Taip pat buvo aišku, kad ten buvo ne paprastas suskirstymas tik "miesto" ir "kaimo" - kiti regionai turi ypatingų poreikių, pavyzdžiui, užmiesčio ir mažų savivaldybių.

 Antrasis įvykis vyko balandžio 2013m. Varšuvoje, Lenkijoje ir jame pristatė keletą preliminarių išvadų iš EBPO tyrimų ir skyrė daugiau dėmesio miesto centrams. Diskusijos nustatyta, kad miesto / kaimo partnerystės nėra nauja.  Manoma, kad tyrimai įrodė jog  gerai "partnerystės" dirbo susietos su miesto ir kaimo vietovėmis, dirbdami  kaip lygiaverčiai kaimo partneriais.

Trečias ir paskutinis renginys vyks 2013m. spalio mėn.  Bolonijoje, Italija, kur visi moksliniai tyrimai bus paskelbti ir tikimasi, kad daugiau dėmesio bus skiriama kaimo vietovėms.

 

 Europos Sąjunga ketina įvesti septynerių metų naują politinį laikotarpį ir programas, pradedant 2014 m. ir PREPARE bei ECOVAST kaimo tinklai turi numatyti galimus padarinius dėl paramos iš ES ateityje. Kaimus bus tikimasi susieti su miestų rajonais. ECOVAST  įdirbis mažų miestelių srityje turėtų būti vertingas kadangi miesteliai yra svarbus ryšys tarp miesto ir kaimo vietovių.

  Valerie J Carteris: PREPARE organizacinė grupė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.