Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-11-28  

Te tamsoje nušvis tau žiburėlis

           Jūrės kaimo bendruomenė yra įsikūrusi už dviejų kilometrų nuo Kazlų Rūdos savivaldybės centro. Kaimą kerta regioninis kelias,  kuriuo per parą pravažiuoja 1337 automobiliai, iš kurių 147 krovininiai.Kaime yra įvykę skaudžių eismo nelaimių, kuriose žuvo ar nukentėjo žmonės. Daugelis kaimo gyventojų yra aktyvūs eismo dalyviai. Jūrėje veikia 16 įvairių įmonių, organizacijų, kuriose dirba žmonės, gyvenantys Kazlų Rūdoje ir pėsčiomis vaikščiojantys į  darbą ir iš jo.Mokiniai ir dirbantieji pėsčiomis ar visuomeniniu transportu pasiekia savo tikslą, o nuo šių metų rugsėjį ir patys mažiausieji kaimo gyventojai (pradinukai) į mokyklą eina pėsčiomis ar važiuoja visuomeniniu transportu. Žmonės dažnai pamiršta, kad tamsiuoju paros metu  be atšvaito  jie yra nematomi, todėl nelaimė jų tyko čia pat. Todėl labai apsidžiaugėme suteikta galimybe dalyvauti Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamame konkurse su projektu „Saugus aš, saugus tu – saugūs mes visi kartu“.Pastoviai bendradarbiaujame  su  Kazlų Rūdos policijos komisariato pareigūnais, kurie aktyviai dalyvauja visuose mūsų renginiuose.

Vykdydami  šį projektą pastebime, kaip keičiasi bendruomenės narių nuostatos. Žmonės  jaučia didesnę asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje. Taip pat jiems buvo  suteikta  galimybė prisiminti ar pakartoti tai, ką būtina žinoti apie saugų eismą kiekvienam eismo dalyviui.

Kiekvienais metais trečią lapkričio sekmadienį švenčiama pasaulinė  žuvusiųjų keliuose diena. Minėtina ją paskelbė Jungtinių tautų ir Pasaulio Sveikatos organizacija 2005 metais. Todėl ir mes nusprendėme  šią dieną pagerbti žuvusius keliuose, kurių šiais metais iki lapkričio 16 d. jau yra  261.

Lapkričio 23 d.  vakarą bendruomenės nariai ir svečiai, nešini degančiomis žvakutėmis,  susirinko prie kaimo kryžiaus.  Beveik kiekvieną  iš mūsų kažkada  yra palietusi skaudi nelaimė - žuvo mums  artimas žmogus, draugas, o gal giminaitis. Po nuoširdžių bendruomenės pirmininkės pavaduotojos Vilijos Matusevičienės žodžių susirinkusieji tylos minute pagerbė žuvusiuosius. Višakio Rūdos klebonas Vidmantas Striokas sukalbėjo maldą už žuvusius eismo nelaimėse, tuomet visus susirinkusius sujungė bendra malda. Renginyje dalyvavusi Kazlų Rūdos vicemerė Ramutė Vinikienė savo trumpoje kalboje be kita ko palinkėjo visiems būti matomais tamsiu paros metu, saugoti savo ir kitų gyvybes. Višakio Rūdos bendruomenės pirmininkė Loreta Matusevičienė pasidžiaugė gausiai susirinkusiais Jūrės kaimo bendruomenės nariais ir pakvietė kitais metais Jūrės kaimo atstovus atvykti šią dieną paminėti į Višakio Rūdą, kad tai taptų gražia dviejų bendruomenių tradicija. Renginio organizatoriai visiems susirinkusiems padalino atšvaitus, liemenes, krepšius – rankines, kitas saugos priemones, tuo nudžiugindami visus renginio dalyvius. Jūrės bendruomenės pirmininkė renginį prie kryžiaus užbaigė šiltais ir prasmingais žodžiais apie kelią ir pakvietė visus susirinkti bendruomenės namuose pokalbiui. Tuomet visi sustojo bendrai nuotraukai.

Lydimi policijos ekipažo, žmonės rinkosi bendruomenės namuose. Pirmiausia visi užpildė Lietuvos automobilių kelių direkcijos vykdomos apklausos anketas. Prie  puodelio arbatos žmonės dar ilgokai kalbėjosi apie linksmus dalykus ir nelabai malonias kaimo problemas.

Renginyje dalyvavo 57 bendruomenės nariai, t.t. 51 suaugęs asmuo, t. t. 17 t. t. neįgaliųjų, vienišųjų,  priklausomybės grupėms priklausančių asmenų.

 

Jūrės kaimo bendruomenės narė Angelė Birutė Vaitiekūnienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.