Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-10-28  

Kelionė į Kretingos rajoną

 Spalio 20 d. ankstyvų rytą Raseinių rajono Kaimų bendruomenės ,,Gruzdiškė“ nariai susiruošė pagal Lietuvos kaimo tinklui parašytą projektą mokomojo vizito į Kretingos rajono bendruomenes. Iš pat ryto visų nuotaiką pakėlė saulutė, kuri lepino visą dieną. Pakeliui grožėjomės Platelių gamta, rudens peizažu. 

      Kretingos rajone sustojome seniūnaitijos ir parapijos centre Laukžemėje. Čia mus pasitiko parapijos klebonas Vidmantas Gricius ir Laukžemės bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė. Klebonas papasakojo apie bažnytėlės, kuri pavadinta Šventojo Andriejaus vardu, istoriją. Neišdildomą įspūdį paliko apie bažnytėlę, tarsi kilimas, klevo lapais nuklotas kiemas. Bendruomenės pirmininkė mus pakvietė į bendruomenės namus, kur prie kavos puodelio pasidalinome patirtimi apie bendruomenių gyvenimą, rašomus ir jau įgyvendintus projektus. Buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Dar vienas draugiškas susitikimas mūsų laukė Laidininkų bendruomenės centre. Čia taip pat buvome šiltai sutikti prie pačių gyventojų pastatytos bažnytėlės. Pirmininkė Vanda Šimkuvienė papasakojo apie bažnyčios statymą, vykdomus ir jau įvykdytus projektus, sutiko bendradarbiauti ir pasidalinti gerąja patirtimi su mūsų bendruomene, todėl ir su šia bendruomene buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

         Grįžome pašmaikštaudami, linksmi ir visiškai nepavargę, kupini įspūdžių. Ne laikas, o tik noras viską padaro. Suvokiantieji bendruomeniškumo svarbą randa laiko keliauti, bendrauti, pažinti, pasidalinti patirtimi.

         Dėkojame Lietuvos kaimo tinklui už suteiktą paramą, projekto vykdytojai bendruomenės pirmininkei Daliai Bartkevičienei už puikiai suorganizuotą išvyką, o taip pat nuoširdžiai dėkojame Raseinių autobusų parko direkcijai, autobusų stoties administratorei Ritai Milašienei ir mus saugiai vežusiam vairuotojui Alfonsui Samušiui, IĮ „L klubui“ už skanų maistą, o visiems dalyvavusiems mokomajame vizite už supratimą, geranoriškumą.

  Regina Petrauskienė, Kaimų bendruomenės „Gruzdiškė“ tarybos narė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.