Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-09-07  

Išgirstas Estijos kaimo balsas

2015 m. rugpjūčio 7-9 d. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos atstovai Aušra Vaidotienė, Lina Mineikienė bei Saulius Stanynas ir ekspertė Virginija Šetkienė dalyvavo 11-ajama Estijos Kaimo Parlamente „Išklausyk kaimo balso“. Renginys vyko mažame Estijos miestelyje Sarevere, kuriame susirinko net 375 dalyviai, čia atvyko delegacijos iš įvairių Estijos regionų, taip pat politikai bei svečiai iš užsienio valstybių.

Estijos kaimo parlamentas, jo dalyviams, suteikė galimybę ne tik susiburti bendrai diskusijai kaimo visuomenei svarbiomis temomis, bet ir susipažinti su Estijos regionais, vietinių gamintojų produkcija, tradiciniai valgiais, kultūra bei sudalyvauti draugiškose sporto varžytuvėse.

Susirinkusius sveikino ir produktyvaus darbo linkėjo Estijos Respublikos Prezidentas Toomas-Hendrik Ilves. Atidarymo metu paskelbti ir apdovanoti konkurso „Metų kaimas“ nugalėtojai.

Antrosios parlamento dienos pirmoje pusėje renginio dalyviai turėjo galimybę aplankyti vietos bendruomenes, susipažinti su jų veikla, vykdomais projektais, kitomis iniciatyvomis. Vienas iš įdomesnių faktų, kad Estijoje „valdiškos įstaigos“ (pvz. mokyklos, darželiai, sporto centrai) yra atviri visiems bendruomenės nariams:

Tarkim, norint pradėti savo pyragų kepimo ar uogienių gamybos verslą, nebūtina įsirengti patalpų, virtuvės atitinkančios higienos bei kitus reikalavimus, visa reikalinga įranga galima nemokamai pasinaudoti mokyklos ar darželio virtuvėje, kuri jau turi visus leidimus ir atitinka visus reikalavimus. Tokiu būdu pagaminta produkcija galima prekiauti, žinoma, susimokėjus atitinkamus mokesčius.“

Daugiafuncinis centras bei jo inventorius, priklausantys vietos savivaldybei, taip pat skirti visiems. Čia nemokamai galima pasinaudoti krepšinio-tiklinio sale, treniruokliais, slidinėjimui bei kitoms sporto šakoms skirtu inventoriumi. Jaunimui skirtose patalpose yra kompiuteris, televizorius su žaidimų kompiuteriu, muzikos centras, biliardo stalas, kelis kartus per savaitę vyksta įvairūs užsiėmimai (žvakių liejimas, atvirukų gamyba ir pan.).“

Antrosios dienos popietė buvo skirta diskusijoms ir darbui grupėse, tarptautinės grupės diskusijos tema „Europiečių žinutė Estijai ir Europai“. Čia buvo aptarti įspūdžiai iš tos pačios dienos mokomųjų (pažintinių) vizitų, iškeltos pagrindinės kaimo visuomenės problemos ir aptarti galimi jų sprendimo būdai. Darbo grupių išvados bei suformuluota „žinutė“ bus perduoti II-ajam Europos kaimo parlamentui.

LKBS informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.