Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-02-19  

Iškilmingai paminėta Valstybės atkūrimo diena Šukionyse

            Šeštadieninį Šukionių kultūros namuose švęsti Valstybės atkūrimo dienos, Vasario 16-osios, rinkosi ne tik šukioniečiai ir aplinkinių kaimų gyventojai. Pradėdama iškilmingą minėjimą Šukionių bendruomenės pirmininkė Nijolė Šatienė perskaitė LR Seimo nario Aleksandro Zeltinio ir Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininko Andriejaus Stančiko sveikinimus. Išsamų ir nuoširdų pranešimą susirinkusiems padarė Biržų rajono Vabalninko B. Sruogos vidurinės mokyklos istorijos mokytoja Nijolė Morkvėnienė, šimtmečio laikotarpį pristatydama gyvais pavyzdžiais ir pasidžiaugdama, kokia svarbi yra Vasario 16-oji − Valstybės diena. Bendruomenės pirmininkė Nijolė Šatienė dar kartą priminė šventės dalyviams ir svečiams, kaip 1989 metais, lygiai prieš 25 metus, Šukionių kaimo jaunimas, trokšdamas greičiau matyti ir gyventi laisvoje šalyje, pasiuvo ir ant vandentiekio bokšto iškėlė LIETUVOS VĖLIAVĄ. Tai buvo toks įvykis, apie kurį rašė respublikinė spauda, važiavo į Šukionis tam tikros instancijos, pranešinėjo per žinias radiją...Jau tada LAISVĖS troškimas buvo užvaldęs šukioniečių jaunas širdis Anželos, Adolio, Eugenijaus, Dainiaus, Loreto ir Romano. Todėl nesistebime, kad per vykstančius rinkimus ateina balsuoti, išreikšti pilietinę pareigą, daugiausią Šukionių rinkiminėje apylinkėje rinkėjų.

 

Sulaukėme svečių iš Rokiškio rajono Kriaunų bendruomenės, su kuria pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Kriaunių kultūros namų saviveiklininkai, vadovaujami Vitos Mačiulienės, parodė šiai žymiai datai paminėti skirtą kultūrinę programą: kapelos atliekamos dainos apie meilę Tėvynei ir ilgesį jai, Laisvės troškimą sužadino ne vienam esančiam renginyje širdyje jausmus, o šokėjai įtraukė ir žiūrovus į šokio sūkurį. Džiugiausia, kad aktyviai įsijungė Šukionių jaunimas. Rokiškėnų atvežtos duonos, kaip didelės ir gražios ilgametės draugystės simbolio, užteko paragauti visiems esantiems salėje. Į šį gražų pilietinį renginį atvyko Mieliūnų bendruomenės atstovai, vadovaujami Audros Kaziliūnienės, Ramongalių kultūros namų delegacija, vadovaujama kultūros namų meno vadovės Irenos Vasiliauskienės.

Nesinorėjo skirstytis po renginio, nes šukioniečiai su kriauniečiais turėjo apie ką pakalbėti, kartu apžiūrėti Stanislovo Vadapolo fotonuotraukų parodą. Svečiai apžiūrėję įgyvendintus projektus, pasidžiaugė šukioniečių bendruomeniškumu, pilietiškumu ir pakvietė aplankyti dar ne vieną kartą Kriaunas..

Šukionių bendruomenės pirmininkė, kultūros namų meno vadovė Nijolė Šatienė 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.