Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-06-16  

ŠEDUVOS MIESTO BENDRUOMENĖ DAR KARTĄ PASISAKO UŽ EISMO SAUGUMĄ

Šeduvos miesto bendruomenė jau antrus metus iš eilės propaguoja saugų eismą ir dalyvauja Kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos  „Saugus eismas bendruomenėse 2011“ konkurse.

 Pirmiausia įvyko Šeduvos miesto bendruomenės tarybos forumas „Dėl Šeduvos miesto bendruomenės dalyvavimo LR kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos tęstinio konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2011 metų aptarimo“. Forume dalyvavo Šeduvos miesto bendruomenės tarybos nariai, Radviliškio rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas A. Pekauskas. Šeduvos miesto bendruomenės pirmininkė Daiva Staškūnienė pristatė projekto-konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse“  švietėjiškas veiklas gegužės-gruodžio mėnesiais. Aptarta, kaip pritraukti kuo daugiau suaugusiųjų, neįgaliųjų, socialinės atskirties, vienišų asmenų į saugiam eismui skirtus renginius. Visi forumo dalyviai pasisakė už saugaus eismo propagavimą.  

   2011-05-19 Šeduvos miesto bendruomenė sukvietė į Saugaus eismo valandėlę suaugusius bendruomenės narius diskusijai su policijos pareigūnu Rolandu Baravyku. Susirinkusieji diskutavo,  kodėl žmonės nesisega saugos diržų, kas lemia, kad dviračių ar motorolerių vairuotojai nenori dėvėti šalmų? Apie skaudžias pasekmes įvykus nelaimingam atsitikimui. Policijos pareigūnas patarė, kaip išvengti pavojų tykančių  kelyje, priminė pavojingiausias Šeduvos miesto gatves, suteikė informacijos  apie Šeduvos miesto centre (prie pagrindinės miesto sankryžos) vaizdo kameros įrengimą „Akis“. Taip pat buvo pateikta statistika apie skaudžius autoįvykius. Renginio metu buvo pagarsinti kelių eismo taisyklių pakeitimai, kokios gręsia baudos, jei jų nesilaikoma. Policijos pareigūnas išklausė šeduviečių, išsamiai atsakė į jų klausimus. Išsakė savo nuomonę, kur jų manymu reikėtų perėjų, ar kelio ženklų. Šeduviečiai išsakė pageidavimus dėl Šeduvos miesto ne pagrindinių gatvių, sankryžų geresnio matomumo, medžių, krūmų apgenėjimo.

2011-05-28 šeduviečiai rinkosi į Šeduvos miesto Laisvės aikštę, iš kur pradėjo  8 km pavyzdinį žygį dviračiais „Saugaus eismo takeliu“. Šeduvos m. Bendruomenės pirmininkė Daiva Staškūnienė supažindino visus 92 dviratininkus  su kelionės maršrutu, lankytinomis vietomis, o policijos pareigūnas Marius Kondrotas priminė saugaus eismo taisykles. Išsirinkome žygio vadovą. Virš aikštės praskrendantis lėktuvas skraidino didelę vėliavą su saugaus eismo šūkiu, taip pat pažėrė saugų eismą propaguojančias reklamas – skrajutes virš Šeduvos miesto (skraidė 8 min.). Važiavome  lydimi policijos 2 ekipažų, gerbdami vieni kitus. Aplankėme Raudondvario žirgyną, Šiaulių aeroklubą (Raudondvario km.), Šeduvos geležinkelio stotį. Kiekvienoje sustojimo aikštelėje dviratininkams buvo parodytos programėlės, papasakota apie saugumą  tiek vadeliotojų, tiek oro erdvėje, tiek geležinkelyje.

                      2011-05-31  Saugaus eismo parade dalyvavo apie 800 žmonių.  Būtent šiame renginyje didžiausias dėmėsys buvo skiriamas neįgaliesiems. Eisenos kolona pajudėjo iš  Šeduvos m. Laisvės aikštės į miesto parką Panevėžio gatve. Eiseną vedė šuo Amsius. Parado dalyviai su plakatais, saugiomis liemenėmis, kt. priemonėmis. Paradą lydėjo policijos ekipažai. Kolona stabtelėjo ties Panevėžio g-vėje buvusia vilnų karšykla. Čia Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Alvydas Lideikis iškilmingai atidengė ilgalaikę piešinių ekspoziciją „Norim būti saugūs“.  Dailės darbai puoš  Panevėžio g-vėje buvusios karšyklos langus (šiuo metu pastatas neeksplotuojamas)  manom ne vienerius metus ir nuolat primins ne tik bendruomenei, bet ir Šeduvos miesto svečiams, kaip yra svarbu laikytis  saugaus  eismo taisyklių. Prie miesto parko eisenos dalyvius pasitiko pučiamųjų orkestras vadovaujamas Šeduvos gimnazijos mokytojo Kęstučio Meškausko.  Šeduvos miesto parko lauko estradoje puikavosi žaismingos transporto priemonės iš antrinių žaliavų, bei visa scena papuošta saugaus eismo tema. Susirinkusiems skambėjo dainos, šokiai, pučiamųjų orkestro atliekami kūriniai skirti mums visiems „Mes dar kartą pasisakome – už   saugumą“.

 Džiugu, kad šeduviečiai labai aktyvūs šiuose renginiuose, pranoko organizatorių lūkesčius. Visi širdingai dėkoja Kelių direkcijai už dovanas.

 

 

 Šeduvos miesto bendruomenės informacija

 

 

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.