Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-12-18  

Rūpinkimės savo ir kitų saugumu

Kaip ir kitos rajono bendruomenės, Asociacija „Mantviliškio bendruomenė“ nusprendė įsijungti į Respublikinės kelių direkcijos organizuojamą projektą „eismo saugumas bendruomenėse 2012“.

Pasibaigė vasara, prasidėjo nauji mokslo metai. Per vasaros vaikai atsipalaidavo, todėl buvo svarbu vaikams priminti apie eismo saugumą. Šiam tikslui įgyvendinti spalio 6 d. Asociacija „Mantviliškio bendruomenė“ organizavo konferenciją „Rūpinkimės savo ir kitų saugumu“. Renginyje dalyvavo gausus suaugusiųjų ir ypač vaikų būrys, ne tik iš Mantviliškio, bet ir iš aplinkinių kaimų.  Renginio metu buvo aptartos kelių eismo taisyklės, tikėjomės  peržiūrėti mokomąsias informacines pamokėles saugaus eismo tema iš internetinio puslapio www.eismoklase.lt,  tačiau dėl praūžusios audros ir nutrūkusio internetinio ryšio neturėjome tokios galimybės. Prisiminėme kaip eismo dalyviai turi elgtis kelyje būdami pėsčiaisiais, dviratininkais ar vairuotojais. Kadangi policijos pareigūnas negalėjo dalyvauti, todėl konferenciją pravedė bendruomenės pirmininkės pavaduotoja Inga Štarienė. Norėdami įtvirtinti renginio metu įgytas žinias, dalyviai atsakinėjo į viktorinos klausimus, sprendė kryžiažodžius, spėliojo mįsles, susijusias su eismo saugumu. Mažieji renginio dalyviai spalvino paveikslėlius, kuriuose buvo iliustruojamos įvairios saugaus eismo iliustracijos, iliustracijos su kelio ženklais ir pasakų veikėjais.

Asociacija Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, projekto įgyvendinimui skyrė knygelių saugaus eismo tema, lankstinukų, įvairių atšvaitų, šviesą atspindinčių juostelių, liemenių. Šiomis priemonėmis buvo apdovanoti viktorinos dalyviai, geriausi mįslių įminėjai, mažiausi piešinių konkurso dalyviai.

Pasibaigus konferencijai, dalyvių laukė praktinė šio renginio dalis. Šiai daliai mums buvo reikalingi dviračiai, tačiau ne visi dalyviai juos turėjo. Čia mums pagelbėjo Kėdainių mieste veikiančios organizacijos „Linevo parama“ paramos asociacijos direktorius Ruslanas  Linevas, kuris be jokio atlygio sutiko mums išnuomoti dešimt dviračių ir šalmų. Taip pat davė lankstinukų su atšvaitais.

 Dalyviams buvo išdalintos šviesą atspindinčios liemenės, juostelės, atšvaitai. Bendruomenės centro sporto  aikštelėje dalyviai rungėsi figūrinio važiavimo dviračiais rungtyje. Rengiant šią rungtį mums į pagalbą atėjo Kėdainių kelių valdyba, kurios viršininkas Vaidas Stravinskas davė kelių ženklinimo bokštelius, iš kurių buvo pažymėta figūrinė trasa. Greičio trasoje dalyviai varžėsi dviračio taku  100 m. distancijoje. Varžybų metu taip pat rinkome ir lėčiausiai galintį važiuoti dviratininką.

Renginio kulminacija tapo visų dalyvių išvažiuojamasis žygis prie Mantviliškio kaimo pašonėje esančios užtvankos, iki kurios veda dviračių takas. Tačiau, po praūžusios audros dviratininkams teko įveikti kliūtis – rasti kelią kaip saugiai apvažiuoti ant dviračių tako užvirtusius medžius. Nors ir pabjuro oras, pradėjo smarkiai lyti, dalyviai sėkmingai pasiekė užtvanką, įsiamžino prie vietinių vadinamo „užtvankos kubilo“ ir sėkmingai grįžo į bendruomenės centrą, kur jų laukė šilta arbata ir sausainiai.

Renginio pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis: atšvaitiniais pakabukais, žibintuvėliais ir žaisliukais. Visi dalyviai džiaugėsi sudalyvavę renginyje ir nekantriai lauks šio renginio tęsinio, kuris numatomas kitų metų pavasarį. Planuojama dviejų dienų kelionė dviračiais iki Paberžės (iki kurios yra 24 km.).  Atvykimo vietoje planuojamas naktinis žygis, kurio metu dalyviai turės rasti paslėptus punktus. Taip pat numatoma suorganizuoti pirmosios pagalbos pamokėlę, kurios metu renginio dalyviai turės galimybę įvairiose ekstremaliose situacijose patikrinti savo budrumą ir sugebėjimus suteikti pirmąją pagalbą ištikusios nelaimės metu. Tikimės, kad ir kitais metais sulauksime gausaus būrio aktyvių dalyvių.

 Asociacijos „Mantviliškio bendruomenė“ pirmininkė Sigutė Miliukienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.