Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-08-26  

Dembavos bendruomenės renginys

Š.m. rugpjūčio 19-20 dienomis Panevėžio rajono Dembavos bendruomenė organizavo tradicinę vasaros šventę ,,…dabar geriausi mūsų vakarai…“ .Šventė prasidėjo penktadienį vakare dainuojamosios poezijos festivaliu ,,Nevėžio akordai“. Festivalyje dalyvavo bardai Adas (Šilutė), Romas Naidzinavičius (Kaunas), Audrius Kliševičius (Adutiškis), grupė iš Vilniaus  "Antikvariniai Kašpirovskio dantys" ir "Virganta“ iš (Velžio k. Panevėžio rajonas). Savo eiles festivalio metu skaitė Dembavos poetai Vida Sereikienė, Aldona Liutkevičienė, Edvardas Lukšas, Stanislovas Grigas, Edmundas Sakalauskas, Valerija Karpavičienė. Vakaras gražioje kavinės ,,Gandralizdis“ aplinkoje praėjo šiltai. Susirinkusieji buvo sužavėti puikių gitaros akordų ir poetų eilių skambesio. Festivalio pabaigoje visiems dalyviams ir svečiams buvo priminta, kaip svarbu, atsipalaidavus ir būnant geros nuotaikos, o ypač po švenčių ir tamsiu paros metu nepamiršti apie pavojus, tykančius kelyje, palinkėta saugiai grįžti į namus ir išdalinti atšvaitai.

                      Šeštadienį ryte šventė prasidėjo 5 valandą ryto žvejų varžytuvėmis. Kad žvejai saugiai pasiektų upę ir būtų matomi kelyje, prieš varžybas jiems buvo įteiktos šviesą atspindinčios juostelės bei saugaus eismo lankstinukai, bei paaiskinta saugaus elgesio kelyje pagrindinės taisyklės.

Linksmybės Dembavoje prasidėjo vaikų pagalvių mūšiu. Prieš mūšį vaikai kartu su tėveliais išdekoravo 115 pagalvėlių, kurias pasiuvo Dembavos bendruomenės valdybos narė Jolanta Morkūnienė. Tuo pačiu metu vyko piešinių ant asfalto konkursas saugaus eismo tema ,,Aš Dembavoje saugus, saugokim vieni kitus“. Vaikų, kurie į šventę atvyko dviračiais valdybos nariai teiravosi ar jie turi dviratininkų pažymėjimus ir ar nereikėtų dviratininkų kursų suorganizuoti gyvenvietėje tam, kad visi norintys galėtų išlaikyti egzaminus vienu metu. Visi piešėjai atminimui gavo šviesą atspindinčias juosteles. Prie Dembavos pagrindinės mokyklos taip pat vyko šachmatų simultanas su Panevėžio šachmatų klubo direktoriumi A. Baltrūnu. Karinę techniką demonstravo Vyčio apygardos 5 –osios rinktinės savanoriai. Visi šventės dalyviai galėjo paragauti čia pat verdamos kvapnios žuvienės, į svečius užsuko Pajuostyje įsikūrusio klubo Iron X baikeriai, kurie šventei suteikė galingą gaudesį.

                      17 valandą dembaviečius sveikino LR Seimo narys P. Luomanas, Panevėžio rajono savivaldybės vicemeras A. Pocius, savivaldybės tarybos nariai J. Katinas, R. Girštautas, D. Petrulis, Velžio seniūnijos seniūnas A. Bakšys.

                      Po šventinių kalbų prasidėjęs lietus neišbaidė žmonių. Jie klausėsi kanklininkių ansamblio ,,Ašarėlės“, džiaugėsi mažosiomis ,,Fivos“ šokėjomis, stebėjosi jaunojo akordeonisto A. Breivos virtuoziškumu, šventėje pasirodė Dembavos ir Trakiškio saviveiklininkai, linijinių šokių šokėjos iš Paįstrio. Tačiau labiausiai visi laukė svečio iš Klaipėdos S. Januškos pasirodymo. Žinomas dainininkas savo uždegančiu pasirodymu išjudino gerokai sušlapusius žmones ir linksmybės tęsėsi toliau. Dangų skrodė šventiniai fejerverkai, jaunimo diskotekoje dainavo Panevėžio Žaliojo choro dainininkė Valerija. Baigiantis diskotekai ištvermingiausiems dalyviams ir ypač jaunimui dar kartą buvo priminta, kad didžiausias bendruomenės turtas - saugūs ir sveiki žmonės ir palinkėta saugiai grįžti į namus. Dalyviai džiaugėsi dovanotais atšvaitais, o kai kurie prašė dovanoti jų ir po kelis, nes norėjo parnešti namuose likusiems šeimyniškiams. Šventės akordai nutilo prieš pat vidurnaktį. Bet tai ne paskutinė bendruomenės šventė. Prieš akis – rugsėjo pirmoji. Bendruomenės valdyba įsipareigojo tą dieną apsilankyti Dembavos lopšelyje-darželyje ir pagrindinėje mokykloje ir likusius atšvaitus su palinkėjimais ir priminimais apie saugumą kelyje padovanoti jauniesiems dembaviečiams.

 

Dembavos bendruomenės valdybos pirmininkė Daiva Juodelienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.