Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-06-16  

Respublikinės Lietuvos kaimo bendruomenių konferencijos „Lietuvos kaimų judėjimo iššūkiai ir galimybės“ įspūdžiai

 

Lietuvos kaimo bendruomenių atstovai turėjo puikią galimybę birželio 11–12 dienomis Giruliuose, Klaipėdos r., poilsiavietėje „Žuvėdra“, dalyvauti tradicinėje Lietuvos kaimo bendruomenių konferencijoje, kurią organizavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Joje kaimo bendruomenės pristatė rajonų bendruomenines organizacijas ir savo regionų tradicinius amatus. Renginyje dalyvavo per 1000 dalyvių.

Šiais metais konferencijoje rajonų delegacijos turėjo užduotis: susijungia 2–3 rajonų kaimų bendruomenių atstovai pristatyti savo kraštų tradicinius amatus ir kulinarinį paveldą, taip pat pasidalinti idėjomis apie ruošiamus ir įgyvendintus projektus, įtraukiant bendruomenių jaunimą

 Į Girulius sugūžėjo bendruomenių atstovai iš 28 savivaldybių. Visus susirinkusius pasveikino garbūs svečiai: žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius kartu su Kaimo plėtros departamento Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus vedėja Elena Petrošiene, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė, Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas, asociacijos „Lietuvos kredito unijos“ pirmininkas Ramūnas Stonkus, Šakių rajono meras Juozas Bertašius, Klaipėdos rajono vicemeras Egidijus Skarbalis. Taip pat renginyje dalyvavo Lietuvos vietos veiklos grupių tinklo pirmininkas Vytautas Zubas, Kauno bendruomenių centrų asociacijos pirmininkas prof. Ramūnas Navickas, LR žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas bei direktorius Vaidas Pocius.

Visi renginio dalyviai džiugino savo žiniomis ir išmone. Štai, pavyzdžiui, jungtinė Raseinių, Kauno ir Kaišiadorių rajonų delegacijos ėmėsi rengti bendrą kiemelį, pasirinkę temą „Bitės“ . Jie sugalvojo bendrą kiemelio pavadinimą KRK (Kaunas-Raseiniai-Kaišiadorys) „Korys“. Buvo smagu matyti juos dirbant petys petin su savo kaimynais ir pajausti bendruomeniškumo dvasią. Kaišiadoriškiai pristatinėjo savo amatus, kauniečiai kiemelyje surengė jumoristines „SPA“ procedūras ir visus pageidaujančius išvanojo beržine vanta, ridendami kočėlą darė masažą ir išdūmino bitininko dūmine. Raseinių delegacija pristatinėjo bitučių medaus produkciją. Visus vaišino medumi, sūriu, duona „Medutis“, gaiva, pagaminta iš medaus, pristatė žiedadulkių ir bičių duonelę. Labai didelį susidomėjimą sukėlė įvairių vaškinių žvakių parodėlė.

Visą popietę vyko įvairios diskusijos bei sportinės varžytuvės. Vakare bendruomenes sveikino Balbieriškio bendruomenės muzikantai, iki pusiaunakčio subatvakaryje „O mes kartu“ skambėjo dalyvių dainos, netilo muzika. Ekstremalių pojūčių dalyviams vidurnaktyje skautų tuntas „Vilkijos ąžuolai“ pristatė projektą „Rami - nerami naktis.

Sekmadienį oras buvo gerokai vėsesnis, o nuo pietų pajūrio žemę ir lietus sudrėkino. Todėl renginio dalyviai pagreitino išvykimo į namus laiką. Grįžtant visiems netrūko kalbų, nors truputį buvo liūdna skirtis su naujais draugais. Linksmai praleidę savaitgalį, pailsėję kaimo bendruomenių nariai grįžo pilni energijos, nusiteikę toliau organizuoti ir įgyvendinti gražius ir prasmingus darbus.

Konferencija suorganizuota Lietuvos kaimo tinklo lėšomis. 

LKBS informacija

 

  

  

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.