Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-11-29  

Pramedžiavos kaimų bendruomenės projektas „ Niekad ne vėlu priminti apie saugumą kelyje“

 Raseinių rajono Pramedžiavos kaimų bendruomenė, vykdydama įvairius projektus, stengiasi, kad kaimo gyventojai kuo daugiau įgautų praktinių žinių, įgytą patirtį perduotų kitiems bendruomenės nariams. Pramedžiavos kaimų bendruomenės pirmininkė Lina Jašauskienė kartu su bendruomenės valdybos nariais visuomet atsižvelgia į tai, ko patys gyventojai nori, ko jiems reikia ar trūksta, pastebi, kad šiuo metų laikotarpiu per mažai dėmesio skiriama suaugusiųjų ir vaikų saugumui keliuose.

2008 m. rudenį mūsų kaimo miokyklą, kaip ir daugelį Lietuvos mokyklų, uždarė. Nuo to laiko mokiniai autobusais važinėja į mokyklas Raseiniuose, Girkalnyje, Ariogaloje. Kad mokiniai saugiai pasiektų mokyklas, reikia kuo daugiau žinių apie saugų eismą, praktinių pamokymų, kaip elgtis kelyje, laukiant autobuso, keliaujant. Jaunimas ir vyresnieji mūsų kaimo žmonės yra primiršę elementarias kelių eismo taisykles: galima pamatyti išgėrusius už vairo, važinėjančius per dideliu greičiu, „nepažįstančius“ kelių eismo ženklų, jauni dviratininkai nedėvi šalmų ir šviesą atspindinčių liemenių. Todėl mūsų bendruomenė nutarė dalyvauti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojmame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“

su projektu „ Niekad ne vėlu priminti apie saugumą kelyje“

Lapkričio mėn. 22 d. į Pramedžiavos bendruomenės salę rinkosi vaikai ir suaugusieji susitikimui su Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyriausiąja patrule Aušra Banyte ir Raseinių rajono Policijos komisariato Girkalnio seniūnijos apylinkės inspektoriumi Aidanu Želviu. Susitikimą pradėjo bendruomenės pirmininkė Lina Jašauskienė supažindino su bendruomenės narių visą spalio mėnesį fiksuotais įvairiais pažeidimais gatvėse, šalikelėse, autobusų stotelėse. Gauta informacija leidžia teigti, kad mūsų kaimo žmonės keliuose elgiasi saugiai, bet nesirūpina savo asmeniniu saugumu- nenešioja atšvaitų, nedėvi šviesą atspindinčių drabužių. Toliau kalbėjo svečiai, kurie visiems priminė pagrindinius reikalavimus žmogaus saugumui kelyje, kelių eismo taisykles, atkreipė dėmesį į dažniausiai keliuose pasitaikančius pažeidimus. Vyriausioji patrulė Aušra Banytė labai apgailestavo, kad šiais metais Raseinių rajone keliuose padaugėjo avarijų ir aukų, todėl toks susitikimas kaimo bendruomenei prieš tamsųjį metų periodą labai reikalingas..

Susitikimo metu apylinkės inspektorius A. Želvys pateikė informacijos apie žmogaus saugumą gatvėse, šalikelėse, autobusų stotelėse ir kitur, pasidžiaugė, kad mūsų kaime saugus eismas- seniai bebuvo avarijų. Ypač daug dėmesio skyrė žmogaus saugumui keliuose tamsiuoju paros metu. Bendruomenės nariai turėjo galimybę pateikti klausimų rūpima tema.

Svečiai pagyrė bendruomenės narius už kelių eismo taisyklių laikymąsi ir už mandagų bei saugų elgesį kelyje, visiems palinkėjo gautas projekto priemones nelaikyti padėtas garbingoje vietoje, bet panaudoti tamsiuoju paros metu ir tuo apsaugoti save ir vairuotojus nuo nelaimingų eismo įvykių.

Visiems susirinkusiems išdalino šviesą atspindinčias liemenes, krepšius, vaikiškus sportinius krepšius, kepuraites, lankstinukus, atmintines ir kt.

Susitikimo dalyviai mielai apsirengė dovanotas liemenes, užsidėjo kepurėles, užsisegė atšvaitus ant rankovių ir mielai pozavo fotografui.

Manome, kad šios praktiniai mokymai duos realią naudą, o mūsų bendruomenės nariai labiau susimąstys, ar pakankamai rūpinasi, jog liktų saugūs patys ir aplinkiniai. Bendruomenės nariai, grįžę namo, savo įspūdžius raugams. Tai irgi bus naudinga.

 Pramedžiavos kaimų bendruomenės narė Vidutė Vaičaitienė 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.