Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2017-02-26  

Bendruomenių aktyvumas daro teigiamą poveikį mažinant avaringumą keliuose

Visi esame kelių eismo dalyviai ir saugaus eismo užtikrinimas tampa visuotine svarba. Vien tik saugūs ir patogūs keliai 100 procentų neužtikrina eismo dalyvių saugumo, daug eismo įvykių kelyje įvyksta dėl žmogiškųjų klaidų. Dažniausios 2016 metais Telšių regiono valstybinės reikšmės keliuose įvykusių įskaitinių eismo įvykių priežastys – vairuotojų neatsargumas, nedėmesingumas, saugaus greičio nesilaikymas, neblaivūs ir neturintys teisės vairuoti transporto priemones vairuotojai. 

Per praėjusius 2016 metus Telšių regiono valstybinės reikšmės keliuose įvyko 72 įskaitiniai eismo įvykiai, lyginant su 2013-2015 metų vidurkiu eismo įvykių sumažėjo 2,7 proc. 2016 metais eismo įvykiuose sužeisti 99 žmonės, tai 4,8 proc. mažiau lyginant su paskutinių 3 metų vidurkiu. 2016 metais Telšių regiono valstybinės reikšmės keliuose žuvo 4 eismo dalyviai ir šis žuvusiųjų skaičius yra mažiausias nuo 1999 metų.

Pateikta informacija apie ženklų žuvusiųjų Telšių regiono valstybinės reikšmės keliuose sumažėjimą, leidžia daryti prielaidą, kad didėjantis bendruomenių aktyvumas eismo saugumo srityje taip pat daro teigiamą poveikį mažinant avaringumą ir žuvusių eismo įvykiuose skaičių.

Tradiciniu tapusį konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse“ nuo 2010 metų organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Pirmaisiais metais šiame konkurse Žemaitijos bendruomenės dalyvavo negausiai. Nuo 2014 metų situacija pradėjo keistis. Vis populiarėjančio konkurso sėkmę lėmė aktyvūs, kūrybingi bendruomenių žmonės. Entuaziastingai įsijungdami į saugaus eismo švietėjišką veiklą, jie matė, kad saugaus eismo renginių nauda tikrai didžiulė, kad visų saugumas priklauso ir nuo kiekvieno asmeniškai. Dalyvavusieji konkurse įsitikino, kad nešioti atšvaitus, dėvėti liemenes su šviesą atspindinčiomis juostomis – ne tik saugu, bet ir madinga, o VĮ „Telšių regiono keliai“ organizuoti pristatymai, viktorinos, saugos diržų demonstravimo įrenginių išbandymai ir kt. davė praktinę naudą.

Daugiau skaitykite: http://www.regionunaujienos.lt/bendruomeniu-aktyvumas-daro-teigiama-poveiki-mazinant-avaringuma-keliuose/

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.