Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-05-06  

SU DVIRAČIU, KAD IR Į PASAULIO KRAŠTĄ....

alandžio 28d. nepabūgę iš vakaro buvusio lietaus, žaibo ir griaustinio susirinkome prie Gudelių kaimo bendruomenės salės. ( nors žygis buvo numatytas 27d., tačiau ne visi susirinkusieji turėjo skėčius, nes lijo, tad nusprendėme atidėti sekančiai dienai.;-) )  

Nors ir šiandien oras mūsų nelepino savo šiluma bei  gamta savo žalumu, tačiau visi susiruošėme į žygį. Kad būtume saugūs kelyje važiuodami dviračiais, visi dalyviai gavo po ryškią dviratininkų liemenę ir išmynėme į žygį. Sustojome miške esančioje aikštelėje. Tačiau, kad ir kaip bebūtų gaila, ne visi mes esame „tvarkingi“, juk ne be reikalo yra sakoma „jei į švarią aplinką nori atvykti, tai tokią ir palik išvykdamas“, bet tai ne visiems galioja...... Žygio dalyviai iš karto, be jokio raginimo, ėmėsi aplinkos švarinimo darbų ir po keleto minučių mes varžybas jau rengėne švarioje,  gražioje miško aikštelėje ( nesvarbu, kad gretimais stovėjo mūsų surinkta keletas maišų šiukšlių).

Prasidėjo visų dalyvių lauktos varžybos. Pirmiausiai varžėsi vaikai, jaunimas dviračių važiavimo su kliūtimis ruože. Jauniausias dalyvis Jogaila  neturėjo ne šešių metukų, tačiau savo ryžtingumu, greitai mindamas savo dviratuko pėdalus neatsiliko nuo vyresniu.... Tarp suaugusiųjų tame pačiame ruože vyko atkakli kova, kurią nedideliu sekundžių skirtumu laimėjo Vytautas Petrukonis iš Gudelių.  Po fizinio akyvumo reikalingos rungties, vyko mankšta smegenims. Susiskirstėme į dvi komandas, kurių kiekvieną gavo po testą su elementariais klausimais apie kelių eismo taisykles pėstiesiems, dviratininkams. „Miškinukų“ komanda nusprendė, kad tamsusis paros metas yra ne nuo saulėlydžio iki saulėtekio, o „tada kai tamsu“. „Gražuolių“ komanda nusprendė, kad vaikams gyvenamojoje zonoje važinėti galima tik nuo 14 metų, tad į ten kur atvyks šios komandos nariai, vaikams iki 14 metų reikėtų pasislėpti, cha, cha, cha. Komandų kapitonams buvo užduotis  „Kelio ženklai“, tačiau galėjo padėti ir komandos nariai, nors kartais jie ne padeda, o tik suklaidina. Išradingai buvo įvardinta keletas kelio ženklų , pvz Nr. 135 „Transporto grūstis”  buvo pavadinta  “Parkuoti draudžiama” Nr. 735    „ Elektromobilių įkrovimo vieta: buvo pavadinta iesiog “Degalinė”, ir kas galėtų paneigti, kad atsakymas visiškai neteisingas..                                            

 Neliko nei vieno aktyvaus  renginio dalyvio, kuris neliko be dovanos. Visi dalyviai laukia sekančio renginio, kuriame galėtų išbandyti savo tiek fizines galimybes, tiek „pramankštinti savo smegenis“

  Skubėjimas, greitis, intensyvus eismas skatina rūpintis vienas kito saugumu, renginio buvo akcentuojama kiekvieno eismo dalyvio atsakomybė už save ir kitus: priminta, kaip naudoti ir tvirtinti atšvaitą, kad jis būtų matomas iš visų pusių, kaip elgtis tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui, aptartos dviratininkų, mopedų ir motociklų vairuotojų saugos priemonės. Visi dalyviai sutiko, kad svarbu būti atsargiam ir matomam kelyje, kad savo saugumu pirmiausia turime pasirūpinti patys. Išsiaiškinome, prisiminėme, jog minti dviračio pedalus ir jaustis visaverčiu eismo dalyviu gali ne jaunesni kaip 14 metų jaunuoliai arba nuo 12 metų, jeigu turi dviračio vairuotojo pažymėjimą. Iki 18 metų dviratininkas privalo dėvėti šalmą. Tamsiu paros metu dviratininkai ir pėstieji turi nešioti šviesą atspindinčią liemenę arba turi prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegę šviesą atspindinčius elementus. Draudžiama riedučiais ir dviračiais važiuoti šaligatviais. Vaikams galima važinėtis tik uždarose teritorijose – kiemuose. Tarpe mūsų buvo Sigytas, kuris labai daug keliauja dviračiu, jis žino, kad dviračio priekyje reikia įsitaisyti žibintą, gale – atšvaitus. Kadangi buvo keletas dalyvių, kurie atvyko į miško aikštelę su automobiliams, jiem tai pat buvo priminta, kad „Saugos diržas – kaip dviratininkui šalmas, jį reikia užsisegti ne tada, kai priekyje išvysti policijos pareigūną ir nori bauda išvengti, tačiau paties saugumui“,

Šis renginys buvo  dar viena proga priminti visiems eismo dalyviams, kad kelyje mes esame ne vieni, kad savo saugumu turime rūpintis patys, o nuo to, kaip mes elgsimės kelyje priklauso  svarbiausia ką mes turime, -  tai gyvybė.

Labai džiaugiamės pavykusiu renginiu ir visi renginio dalyviai norime ištarti nuoširdų AČIŪ  Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai  ir ypač  VĮ „Marijampolės regiono keliai“  Eismo saugumo specialistui Egidijui Lovkiui, už  mums suteiktas eismo saugumo priemones renginiui, taip pat dėkojame Marijampolės apskriies VPK Kazlų Rūdos PK VPS PB vadui Deividui Kygai už pagalbą rengiant viktorinai-konkursui klausimus eismo saugumo tema.  Ačiū Jiems. 

                                                                       Gudelių kaimo bendromenės pirmininkė Jurgita Juozaitytė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.