Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-11-18  

Patirties pilni vežimai

 

 

 

Toks vežimas lapkričio 11 d. atriedėjo į Jurbarką. Čia vyko Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS) ir vietos veiklos grupių tinklo (VVGT) projekto „Kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių pasiekimai ir projektų idėjos 2011“ baigiamasis renginys. Projektą finansavo Lietuvos kaimo tinklas. Pagrindinė projekto veikla – buvo organizuotas respublikinis 2010-2011 metais sėkmingai vykdytų bendruomeninių projektų konkursas. Renginio pradžioje VVG tinklo pirmininkas Vytautas Zubas kalbėjo, kad vietos veiklos grupės ir kaimo bendruomenės paskutiniais metais ypatingai pasižymėjo savo aktyvia projektine veikla, tai ir LEADER programos įgyvendinti projektai, ir įvairių fondų įsisavinta parama nevyriausybinėms organizacijoms.  Anot LKBS pirmininkės Guodos Burokienės, Lietuvos kaimo bendruomenės kartu su vietos veiklos grupėmis yra vieni iš pagrindinių kaimo plėtros veikėjų, kurių dėka gražėja ir gerėja gyvenimas kaimo vietovėse. Savo sveikinime gražių žodžių projektų teikėjams pasakė Nacionalinės mokėjimo agentūros kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Ačienė. Renginyje dalyvavo svečiai iš Lietuvos kaimo tinklo, LEADER ir žemdirbių mokymo metodikos centro.

Šis konkursas jau yra antrasis ir tikimasi, kad taps tradiciniu. Projekto vykdytojai dar kartą įsitikino, kaip yra svarbu pristatyti sėkmingus projektus kolegoms, pasisemti patirties, paskatinti savanorius. Šių metų konkursui buvo pateikti 36 projektai iš visų apskričių. Projektus vertino Kauno bendruomenių centrų asociacijos (KBCA) atstovai Marija Bindokaitė ir Ramūnas Navickas. Konkursą apibendrindamas, KBCA pirmininkas Ramūnas Navickas akcentavo, kad visos paraiškos kokybiškos, projektų idėjos labai įdomios, kad buvo sunku įvertinti ir išrinkti pačius geriausius projektus.

Po projektų apžvalgos, 125 renginio dalyviams buvo suteikta galimybė aplankyti geriausiai įvertintus projektus vietose. Autobusai išvyko dviem maršrutais. Pirmojo maršruto dalyviai aplankė Šakių ir Vilkaviškio rajonus, antrojo – Jurbarko ir Raseinių rajonus.

Suvalkijoje aplankyti: Gelgaudiškio bendruomenės centro „Atgaiva“ projektas „Gelgaudiškio dvaras    kultūros ir amatų centras“. Gelgaudiškio bendruomenės pirmininkė Genė Žilinskienė svečiams pristatė bendruomenės centro veiklą, supažindino su  Gelgaudiškio dvaro rūmais ir su būsimomis amatų centro veiklomis. Pasigrožėję vaizdais iš rūmų bokštelio, svečiai dvaro oficinos pastate buvo sutikti Gelgaudiškio kaimo kapelos  (vadovė Nijolė Urbanavičienė), o projekto vadovė Lina Uždravienė  išsamiai pristatė  projekto tikslus, veiklas ir gautą rezultatą. Vilkaviškio VVG projektas „Ilgalaikio kultūrinio bendradarbiavimo tinklų kūrimas abipus sienos“ ir  Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos projektas „Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių stiprinimas informacinių technologijų pagalba“ buvo pristatyti Gudkaimio kaimo bendruomenėje. Bendruomenės pirmininkas Ramūnas Žemaitis atvykusius supažindino su nuosavais bendruomenės namais, kurie yra bendruomenės nuosavybė, su turtu, kurį per eilę metų sukaupė aktyviai veikdama organizacija, bet labiausiai pirmininkas džiaugėsi susibūrusiais žmonėmis, kurie ne tik švenčių metu bet ir sudėtingose bendruomenėje situacijose sugeba susitelkti. Renginio dalyviai visur buvo laukiami, sutikti su vaišėmis.

Jurbarko ir Raseinių rajonuose antrojo maršruto  dalyviai stabtelėjo Skirsnemunėje, kur vietos mokyklos direktorė Dainora Saulėnienė ir projekto vadovė, direktorės pavaduotoja ūkiui Edita Lendraitienė supažindino su projektu “Skirsnemunės mokyklos patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams“. Projekto įgyvendinimo metu bus įrengtos technologijų dirbtuvės, kuriomis pamokų metu naudosis moksleiviai, o kitu laiku – bendruomenės atstovai. Po to buvo aplankyti naujai rekonstruoti, dar dažais kvepiantys Betygalos bendruomenės namai. Svečius pasitiko Betygalos bendruomenės pirmininkė Gema Račienė su gausiu bendruomenės narių būriu. Buvo aprodyta menė, duonos kepimo kambarys, vaistažolių džiovinimo ir arbatos gėrimo patalpos, karceris. Pirmininkė papasakojo turtingą šio pastato istoriją, pristatė projekto metu atliktus darbus. Betygalos jaunimas suvaidino poetinę kompoziciją apie Betygalos praeitį.  Grižtant į Jurbarką, dalyviai aplankė Pavidaujį, kur darbuojasi taip pat aktyvi bendruomenė. Bendruomenės pirmininkas Arūnas Čepulis ir Girdžių seniūnas Darius Juodaitis pristatė įgyvendinamus projektus: „Pavidaujo kaimo bendruomenės socializacijos stiprinimas per aktyvią kultūrinę ir sportinę veiklą“ ir „Buvusios Pavidaujo kaimo pradinės mokyklos patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams“.  

Vakarop iš abiejų maršrutų renginio dalyviai vėl susirinko Jurbarke. Visi linksmi, visą dieną bendravę su bendraminčiais konkurso dalyviai, renginio svečiai laukė kulminacijos, konkurso nugalėtojų paskelbimo. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti menininko Edmundo Unguraičio stiklo suvenyrais. Tačiau daugiausia aplodismentų dovanų gavo konkurso nugalėtojai šešiose nominacijose.

Nominacijoje „Kaimo gyventojų bendruomeniškumo ugdymas“ apdovanotas Zarasų rajono Antalieptės kaimo bendruomenės projektas „Antalieptės miestelio ir apylinkių atgaivinimo ir tolesnio vystymo studija“.

Nominacijoje „Kaimo gyventojų verslumo ugdymas“ geriausiu išrinktas Plungės rajono Žlibinų bendruomenės projektas „Pagalba Žlibinų bendruomenės nariams skatinant žemdirbystės plėtrą“.

Nominacijoje „Kaimo tradicijų ir novatoriškumo puoselėjimas“ – Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos projektas „Iš kartos - į kartą“.

Nominacijoje „Kaimo jaunimo veiklos skatinimas“  apdovanotas Kauno rajono Skautų tunto „Vilkijos ąžuolai“ projektas „Emigruojantys paukščiai“.

Nominacijoje „Kaimo kultūros paveldo išsaugojimas ir tradicinių amatų kūrimas“ – Gelgaudiškio bendruomenės centro „Atgaiva“ projektas  „Gelgaudiškio dvaras    kultūros ir amatų centras“.

Nominacijoje „Kaimo plėtra informacinių technologijų pagalba“  – Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos projektas „Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių stiprinimas informacinių technologijų pagalba“.

 

Specialiuoju prizu už didžiausią įsisavintą paramos sumą apdovanotas Raseinių rajono kaimų bendruomenės projektas „Betygalos bendruomenės namų administracinio pastato ir patalpų rekonstravimas“. Renginio organizatoriai visiems nominantams padovanojo dainų autoriaus ir atlikėjo Aleksandro Makejevo koncertą.

            Šių metų patirties vežimas išdalintas. Metai baigias, ateis nauji, su naujais projektais, naujomis idėjomis, patirtimis ir vietos veiklos grupės, kaimo bendruomenės, kitos nevyriausybinės organizacijos yra pasirengę naujiems darbams, pasak Guodos Burokienės, nes kartu mes galime daugiau!

 

LKBS ir VVGT informacija

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.