Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-07-14  

Respublikinis kaimo bendruomenių sąskrydis vyko Ariogaloje

    Liepos 12 d. šurmuliavo Ariogalos slėnis prie Dubysos. Nuo pat ryto buvo statomos palapinės, rengiami kiemeliai, ruošiami prisistatymai – čia įvyko respublikinis kaimo bendruomenių sąskrydis. Sąskrydžio organizatorė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė paskelbė, kad  atvyko 17 rajonų, apie 500 dalyvių. Raseiniškiai, kaip visada, susirinko gausiai ir pasirodė šauniai: buvo įsikūrę „Vasaros pievoje“, kiemelyje skabant ramunės žiedlapius buvo galima išsiburti, vyko loterija be pralaimėjimų, o atsakius į  klausimus apie bendruomenių veiklą buvo galima gauti dovanų Raseinių rajono kaimo bendruomenių lankstinukų ar kitokių leidinių. Mūsų kiemelį  aplankė rajono meras Algimantas Mielinis ir mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, kurie atvežė lauktuvių bei marškinėlių su užrašu „Raseiniai“, kurie vėliau  buvo padovanoti prie sąskrydžio organizavimo labiausiai prisidėjusioms kaimo bendruomenėms. Į sąskrydį taip pat atvyko  Raseinių rajono savivaldybės tarybos Ūkio plėtros komiteto nariai: Romaldas Zubiela, Diana Kaupaitienė, Gytis Šulinskas, Vincentas Macijauskas. Sąskrydžio atidarymo metu jie į sceną atnešė didelį sūrį, o raseiniškių kiemeliui padovanojo pintinėlę gėrybių. Diana Kaupaitienė perdavė LR Seimo nario Edmundo Jonylos linkėjimus,  sąskrydį taip pat  aplankė LR Seimo narys Darius Ulickas. Diena prabėgo puikiai: vyko sportinės varžytuvės „Gražūs, stiprūs, vikrūs“, bendruomenių idėjų šou „Atgal į gamtą”. Bendruomeninio pikniko „Staltiesėle, pasitiesk ir ant stalo mums padėk“ metu, ant žolės buvo patiesta ilga staltiesių eilė ir vyko  vietos produktų pristatymas bei degustacija. Konkurse „Kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių pasiekimai ir projektų idėjos 2014” apdovanojimą gavo Norgėlų kaimo bendruomenė.

            Labai ačiū visoms rajono kaimo bendruomenėms, padėjusioms pasiruošti ir dalyvauti sąskrydyje, ypač: Gėluvos kaimo bendruomenei - už palapinę, Kaulakių - už kiemelio apipavidalinimą, Ramonų ir Dumšiškių - už šeimininkavimą, bendruomeninio stalo ruošimą, Viduklės – už dainininkės Linos Urniežiūtės atliekamą dainą „Už Raseiniųׅ“, už labai skanius koldūnus (ilga eilė rikiavosi prie jų), Gynėvės - už šokėjus, kurie pasirodė sąskrydžio atidarymo metu, Verėduvos - už kiemelio muzikantus, Norgėlų - už dalyvavimą konkurse -„Atgal į gamtą“, Milašaičių ir Palūkščio bendruomenėms už košę bei stalus, Palendrių - už girą, Katauskių - už didelį sūrį, Betygalos - už sumuštinukus, Ariogalos – už medicinos posto budėtoją, Raseinių seniūnui Rolandui Klusui- už saldumynų dėžę, Pagojukų seniūnui Antanui Valantinui- už šašlykus.

             Bendras pasiruošimas sąskrydžiui ir smagus dalyvavimas dar kartą patvirtina, kad kaimo bendruomenės moka puikiai organizuoti ir atstovauti mūsų rajoną. 

Loreta Sirvidienė, Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.