Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-04-09  

Gatvėj būki atsargus, saugok ir kitus

Daugelis mūsų ne tik yra girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Kai prispausti ligos ar šiaip užklupus kokiam nelemtam negalavimui atsiduriame poliklinikoje ar ligoninės palatoje, prisimename šią senolių išmintį ir dar kartą įsitikiname, kad sveikata iš tiesų yra brangesnė už bet kokius turtus ar pinigus.

Panevėžio r. Paliūniškio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvauja projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2014“. Balandžio 4 d. mokykloje vyko pirmasis renginys, skirtas Pasaulinei sveikatos dienai. Mokyklos slaugytoja Vida Pagareckienė apibendrino 2013 metų  Lietuvos keliuose žuvusių ir sužeistų statistinius duomenis. Paaiškino vaikams kaip svarbu važiuojant automobiliu segėti saugos diržus, einant keliu tamsiu paros metu prisisegti atšvaitą ir laikytis visų kitų saugaus eismo taisyklių.

Mokytoja Daiva Morkūnienė pristatė 2014 metų pirmo ketvirčio statistinius duomenis ir paaiškino, kad jau per pirmąjį šių metų ketvirtį žuvo 13 vairuotojų, 13 keleivių ir 1 dviratininkas. Pagrindinės saugaus eismo problemos yra eismo įvykiai dėl vairuotojų kaltės ir nepakankamas pėsčiųjų saugumas. Pagrindinės eismo įvykių su žuvusiaisiais priežastys – nedrausmingas, neatsakingas vairuotojų elgesys, greičio viršijimas, alkoholio vartojimas, nesaugus eismo dalyvių elgesys pėsčiųjų perėjose, atšvaitų nenaudojimas.

Mokyklos slaugytoja, Vida Pagareckienė, paaiškino kaip reikia elgtis atsitikus nelaimei, kokiu telefono numeriu skambinti. Parodė kaip teisingai atlikti dirbtinį širdies masažą. Vaikai patys galėjo pabandyti  jį atlikti.

Visą savaitę prieš renginį priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniai piešė piešinius konkursui ,,Gatvėj būki atsargus, saugok ir kitus“. Renginio metu atidaryta ši  mokinių piešinių paroda.  Šventės metu buvo išrinkti penki patys gražiausi, tiksliausiai apibūdinantys temą, piešiniai. Laureatais tapo: Skaistė Bacevičiūtė (priešm. ugd. grupė), Augustinas Steniukas (1 klasė), Martynas Valentonis (2 klasė), Vytaras Sarapas (3 klasė), Rolandas Marcinkevičius (4 klasė). Visiems laureatams įteikti padėkos raštai ir užduočių knygelės ,,Mityba“.

Renginio pabaigoje vaikai minė mįsles apie vaisius, daržoves, žmogų, o už teisingus atsakymus mokyklos slaugytoja Vida Pagareckienė dovanojo knygeles.

Paliūniškio pagrindinės mokyklos mokytoja

Daiva Morkūnienė 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.