Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-07-27  

MANO KAIMAS IR NAUJA JO PAVĖSINĖ

   

 „Mylime ir puoselėjame savo kaimą, kad būtų gražus mums patiems ir būtų malonu šalia esantiems. Čia mes gyvename, čia mūsų šaknys, čia protėvių dvasia... Čia auga mūsų  vaikai, todėl padarykime viską, kad jiems čia būtų gera ir nesinorėtų išvykti, o jeigu išvyktų- kad visada norėtų sugrįžti namo, į savo kaimą- Medeikius.

      Smagu čia vasarą, kada kaimas lyg dailininko teptuko palytėtas, nusidažo žaliai, ryškiom spalvom sumirguliuoja gėlių darželiai, krykščia saulėje įdegę vaikai, žolę pešioja karvės...

       Pereini kaimą tylų rudens vakarą, kai lapų šnaresys toks panašus į širdies nerimą, Niekur neskubi, sustoji po gatvės žibintu, o jis žiūri į tave toks prisimerkęs, liūdnas... Kaži, ar kaimas liks toks pat ir kai manęs nebebus?

       Žiemą, kada užpusto kelius, ryte važiuojant į darbą įstringi pusnyje ir lauki... lauki pats nežinai ko. Sniegas vis krinta ir krinta, net nebeatskiri, kuri troba tavo, kuri kaimyno. Tik sniegas... Gražus kaimas žiemą.

        Tačiau gražiausia būna pavasarį, kada aplinkui viskas bunda, juda, kruta. Kylant vasarojaus daigui ar skleidžiantis obels žiedui žmonės plačiau atveria savo širdis grožiui ir gėriui. Čia, žiūrėk, akį džiugina nauja gėlių lysvė, ten- gražiai nušienauta prie namo veja. Daugėja gražiai tvarkomų sodybų. Gražėja mūsų Medeikių kaimas.“ Taip rašė savo  knygelėje „Mano kaimas Medeikiai“čia gimusi ir užaugusi  Ona Pelanienė.

        Pamažu gražėja ir mūsų kaimo bendruomenės namai. Vykdant žemės ūkio ministerijos finansuojamą projektą, skirtą kaimo vietovėje esančioms viešosioms erdvėms sutvarkyti ir prižiūrėti, pritaikant kaimo gyventojų, vaikų, jaunimo poreikiams, mūsų bendruomenė pasistatė įspūdingą pavėsinę. Pavėsinė buvo reikalinga todėl, kad bendruomenės namuose neturime didesnės patalpos. Ji bus kaip scena, vasaros estrada. Kurioje vietoje statyti pavėsinę , ilgai galvos sukti neteko, nes bendruomenės namų kieme tįsojo gražūs akmeniniai nugriauto tvarto pamatai. Naujo pastato statyti ant šių pamatų neleido Biržų architektai, o juos reikėjo kažkaip panaudoti. Taip buvo sugalvota pastatyti minėtą pavėsinę.

        Pavėsinės statybai skelbtą konkursą laimėjo UAB „Medžio grupės“ iš Geidžiūnų kaimo, kurie ją ir statė. Šį projektą „Parodykime save- pažiūrėkime į kitus“ parašė buvusi  pirmininko pavaduotoja Vida Vigelienė. Visus statybos darbus rikiavo ir projektą sėkmingai  įvykdė bendruomenės pirmininkas Jonas Juozas Papaurėlis.

        Mums, praeinantiems ar pravažiuojantiems pro bendruomenės namus, teliko stebėtis, kaip per tokį trumpą laiką išdygo gražus, kiekvieno akį traukiantis statinys. Dabar jau čia noriai užeina vakarais pasėdėti kaimo jaunimas,  užbėga vaikai. Gal kada nors užbėgs po šiuo stogu pasislėpti nuo lietaus ir koks nors praeivis... Bet, svarbiausia, kad ši graži pavėsinė visada lauks medeikiečių. Tikimės, kad čia gros ir dainuos ne vienas muzikantas ar dainininkas,  šoks ar spektaklį parodys ne vienas kolektyvas.

        Gražinkime ir puoselėkime savo kaimą be pagiežos ir pykčio vienas kitam. Ateikite ir pabendrausime, pakalbėsime apie iškylančias mūsų kaimo problemas ir džiaugsmus. Svarbiausia, kad žmonės nenutoltų vienas nuo kito, mokėtų saugoti bendrą turtą. Bendruomenė- tai bendras mūsų visų junginys. Mūsų vizijoje dar yra gražios vaikų žaidimo aikštelės įrengimas bendruomenės namų kiemelyje, kur galėtų pažaisti mūsų kaimo ateitis- vaikai.                                                                                                                                                                               

            Medeikių bendruomenės informacija        

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.