Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-08-22  

Dviračių žygis į Treigius

Laukuvos miestelio bendruomenė dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos  konkurse  „Eismo saugumas bendruomenėse“. Viena konkurso priemonių  organizuotas dviračių žygis į Treigius – istorinę Laukuvos vietą.

Į žygį susirinko gausus būrys bendruomenės narių, jų artimųjų ir draugų. Prie susirinkusiųjų prisijungė Šilalės r. sav. meras Jonas Gudauskas, Laukuvos seniūnas Virgilijus Ačas. Dviratininkų kolona iškilmingai buvo palydėta iš miestelio aikštės:treigiškiai muzikantai trenkė maršą, seniūnijos darbuotojai perdavė Laukuvos vėliavą, iki miestelio pakraščio palydėjo Laukuvos apylinkės inspektoriai.

Kad žygio dalyviai kelyje būtų matomi ir saugūs, visiems buvo padovanotos liemenės, atšvaitai, kuprinės.

Pervažiavę Gumbinės tiltą pasukome Treigių link. Prie naujai pastatyto tilto per Lokystą dviratininkų laukėTreigių kaimo gyventojai. Čia įvyko iškilminga ceremonija: labai reikalingą kaimo gyventojams tiltą pašventino Laukuvos klebonas Virgilijus Pocius, simbolinę juostelę perkirpo meras Jonas Gudauskas, seniūnas Virgilijus Ačas, Treigių kaimo seniūnaitė Zita Taujanskienė. Meras ir seniūnas padėkojo verslininkams bei ūkininkams, prisidėjusiems prie tilto statybos, palinkėjo visiems saugaus važiavimo. Treigių kaimo gyventojų vardu Nijolė Beržinienė pasveikino keliauninkus, nuoširdžiai dėkojo visiems už naują tiltą, Laukuvos seniūną apdovanojo ąžuolo vainiku.

Dviratininkai garbingai pervažiavo tiltą ir kirto senąją Treigių kaimo ribą, kurią žymi pačių treigiškių pastatytas ženklas. Susitikę kitoje tilto pusėje ,,namiškiai“ ir ,,svečiai“ gražiai bendravo: Laukuvos miestelio bendruomenės nariai treigiškiams padovanojo atšvaitų, kad būtų matomi kelyje, leidinių apie saugų eismą, mažiesiems spalvinimo knygučių saugaus eismo tema, visi ragavo skanių vaišių.

Pailsėję žygio dalyviai toliau keliavo į Treigių piliakalnį. Pakeliui užsukome apžiūrėti Juozo Raudoniaus ūkio. Gėrėjomės verslininko auginamais tauriaisiais elniais, hailendais. Drąsiausieji galėjo paglostyti gražuolį hailendą- tokių buvo nemažai, ypač moterų.

Grožėdamiesi  kraštovaizdžiu atvažiavome prie piliakalnio. Čia į susitikimą buvo susirinkę buvę ir esantys Treigių kaimo gyventojai. ( Jie su pasididžiavimu pasakojo, kad tokių susitikimų, tik gausesnių yra buvę ne vienas.) Bendruomenės valdybos narė mokytoja Aurelija Bitinienė trumpai priminė šios vietos istoriją. Čia žemaičių maldos vieta piliakalnis ir šventa vieta- prie Virkulės buvęs akmuo su pėdos įspaudu. Viduramžiais ant Treigių piliakalnio stovėjusi gynybinė pilis. Jos gynėjo arklys buvęs Treigio vardu. Nuo pastarojo esą ir kilęs vietovės pavadinimas. Čia gali būti ir Laukuvos pradžia.

Meras ir seniūnas pasveikino susirinkusius treigiškius, pasidžiaugė, kad nepamiršta savo gimtųjų vietų, savo šaknų. Bendruomenės pirmininkė Danutė Norbutienėpadėkojo padėjusiems surengti dviračių žygį ir pasidžiaugė, kad šios dienos renginys yra tikras bendruomeniškumo įrodymas - suderinti seniūnijos, savivaldybės, Treigių kaimo gyventojų norai ir siekiai bei surengta puiki šventė visiems. 

Pasivaišinę „marškone“ kruopų koše, šašlykais, sušokę porą šokių su treigiškiais, dviratininkai išvyko į Laukuvą. Visi grįžosveiki, kupini geros nuotaikos, puikių įspūdžių.

Miestelio centre niekaip negalėjome išsiskirti – planavome kitą dviračių žygį...

 

Jolanta Bučnienė, Laukuvos miestelio bendruomenės narė

Nuotraukos Juozo Raudoniaus ir Modesto Gudausko

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.