Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-01-17  

Bendruomenių konferencija-mugė Ukmergėje

„Mes negalime pakeisti vėjo krypties, bet galime pakreipti bures, kad pasiektume tikslą“

 

Sausio 7 d. Ukmergės krašto bendruomenių sąjunga pagal projektą „Visi kartu“ su partneriais – Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga Rečionių daugiafunkciniame centre surengė konferenciją-mugę „Ukmergės rajono kaimo bendruomenių patirtis ir perspektyvos“. Renginio tikslas – pasidalyti patirtimi, įgyta bendruomenėms įgyvendinant įvairius įdomius, sėkmingus ir naudingus projektus, idėjomis, kaip ugdyti žmonių, užsiimančių amatais, verslumą, kaip padėti žmonėms pragyventi iš smulkaus verslo, kartu teikiant naudos savo gyvenamosios vietovės bendruomenei.

 

„Bendruomenių verslumas – gana naujas dalykas. Jau apie metus šnekama apie socialinį verslumą. Tai niša. Įmonė, orientuota į socialines paslaugas, neneša daug pelno, tačiau išsilaiko, įdarbina kelis žmones. Paslaugos turėtų būti teikiamos tokios, kokių yra poreikis kiekvienoje atskiroje vietovėje. Pliusas – vietoje gaminant ar teikiant paslaugas kaina yra mažesnė. Lietuvoje nėra didelės patirties šioje srityje. Žymesni pasiekimai pastebimi bendruomenėse, gyvuojančiose daugiau nei dešimt metų. O visi žinomesni šalyje kooperatyvai yra išaugę iš įvairių projektų,“ – sakė pirmojoje renginio dalyje – konferencijoje skaitydama pranešimą Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė. Dar viena niša verslui, pasak jos, veikla siekiant išsaugoti senuosius amatus: „Kuo toliau, tuo populiaresnė autentika. Ir tokia produkcija lengviau realizuojama. Tačiau tam reikia sertifikuotis, gauti atitinkamus ženklus.“ Kalbant apskritai Europoje, pasak G. Burokienės, kaimai gyvuoja ir plečiasi, tačiau ten kaimuose puikia išplėtota infrastruktūra. Ir tai jau valstybės politika. O šiandien svarbiausia, sakė ji, kad po konferencijos išsiskirstytume su naujomis mintimis ir idėjomis.

 

Apie Ukmergės krašte klestėjusias muges ir amatus 19 bei 20 a. pasakojo Ukmergės kraštotyros muziejaus bendradarbis Raimondas Ramanauskas. Biržų krašto bendruomenių veiklą pristatė Biržų rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Steponas Staškevičius, Rokiškio krašto bendruomenes – Rokiškio rajono kaimo bendruomenių asociacijos pirmininkė Danutė Kirstukienė. Apie Ukmergės krašto bendruomenių verslus, amatus bei planuojamą įgyvendinti projektą, skirtą suburti draugėn Ukmergės krašto amatininkus, ugdyti jų verslumą ir ateityje įkurti kooperatyvą, padėsiantį jiems realizuoti savo produkciją, papasakojo Deltuvos miestelio bendruomenės pirmininkė Genutė Sakalauskienė, pati, beje, plėtojanti nuosavą verslą. Po konferencijos vykusioje mugėje buvo galima įsigyti jos gaminamų uogienių. Taip pat mugėje prekiauta namine duona, tortais, sūriais, dešromis, vaistažolėmis, mezginiais, nėriniais, drožiniais ir kitais įvairiais amatininkų dirbiniais.

 

ŽŪR informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.