Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-01-16  

Rajono kaimo bendruomenės susirinko pabūti drauge

Darganotą penktadienio vakarą restorane „Vilkmergė“ vyko Ukmergės krašto kaimo bendruomenių sąjungos ir Ukmergės ūkininkų kredito unijos organizuota konferencija „Naujus finansinius metus pradėkime drauge“. Ji buvo skirta aptarti praėjusiais metais nuveiktus darbus ir pažvelgti į ateities galimybes, perspektyvas 2012-iais bei pabūti visiems drauge ir tuo pasidžiaugti.

Į renginį atvyko Veprių, Sližių, Želvos, Balelių, Rečionių, Varinės, Padvarių, Siesikų, Tulpiakiemio, Lyduokių, Nuotekų, Laičių, III Antakalnio, Petronių, Valų, Žemaitkiemio, Deltuvos, Taujėnų, Šventupės, Vidiškių kaimo bendruomenių atstovai.

Taip pat konferencijoje dalyvavo Seimo narė Loreta Graužinienė, rajono Savivaldybės tarybos nariai Valentinas Genys, Rolandas Janickas, rajono Vietos veiklos grupės (VVG) pirmininkė Klavdija Stepanova, Lietuvos žemės ūkio rūmų atstovas Alvydas Grigaliūnas, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos atstovė Sigita Grigaliūnienė, Lietuvos žemės ūkio rūmų atstovė Ukmergės rajone Aldona Miliuvienė, Ukmergės ūkininkų kredito unijos direktorius Alvydas Dilys, kiti svečiai. Vakarą vedė Ukmergės krašto kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Angelė Jokubynienė.

Pirmininkė papasakojo apie Ukmergės krašto kaimo bendruomenių sąjungos, kuri vienija 33 rajono kaimo bendruomenes, veiklą praėjusiais metais. Iš pernykščių renginių, įvykių A. Jokubynienė kaip vieną svarbiausių išskyrė tai, jog atsirado labai didelė galimybė įgyvendinti projektus. A. Jokubynienė sakė, kad praėjusiais metais iš 154 šalies kaimo bendruomenių projektų, kurie bus finansuoti valstybės biudžeto lėšomis, geriausiai buvo įvertintos Kauno, Raseinių ir Ukmergės rajonų savivaldybių paraiškos, todėl šių savivaldybių kaimo bendruomenių projektų įgyvendinimui skirta daugiausia lėšų. Vienuolikos rajono kaimo bendruomenių projektų įgyvendinimui iš valstybės biudžeto bus atseikėta daugiau nei 200 tūkst. litų.

A. Dilys renginio dalyviams pristatė Ukmergės ūkininkų kredito uniją ir jos bendradarbiavimo su rajono kaimo bendruomenėmis rezultatus. Taip pat jis apdovanojo daugiausiai įmonės paslaugomis besinaudojančias Petronių, Valų kaimų ir Taujėnų miestelio bendruomenes.

Pernai „užderėjusia“ projektų, kuriuos finansavo Europos Sąjunga, gausa pasidžiaugė ir K. Stepanova. „Praėjusiais metais finansinę paramą gavo dvidešimt vietos projektų, kurie įgyvendinami rajono kaimiškose vietovėse. Bendra projektų vertė – daugiau nei trys milijonai litų. Dauguma projektų susiję su kaimo bendruomenių pastatų rekonstrukcija. Taip pat praėjusių metų pabaigoje rajono kaimo bendruomenės parengė dar keturiasdešimt projektų, kurių bendra suma – keturi milijonai litų. Kol kas vyksta jų vertinimas“, – sakė rajono VVG pirmininkė.

K. Stepanova taip pat prisiminė vieną svarbiausių 2011 metų renginių mūsų rajone. Gruodžio pradžioje Taujėnų dvare apsilankė septyniolikos užsienio valstybių ambasadoriai, kurie susipažino su lietuviškais papročiais, amatais bei rajono kaimo bendruomenių puoselėjamu kulinariniu paveldu. Už šią pažintinę programą buvo gauta žemės ūkio ministro padėka.

Pirmininkė padėkojo rajono kaimo bendruomenėms už aktyvią ir savanorišką projektinę veiklą bei palinkėjo jų nariams kantrybės ir ištvermės vykdant projektus. Taip pat K. Stepanova apdovanojo A. Jokubynienę kaip vieną aktyviausių VVG narių.

L. Graužinienė pastebėjo, kad dėka kaimo bendruomenių aktyvumo, noro veikti atgyja mūsų kaimai. A. Jokubynienei parlamentarė įteikė didelę staltiesę šventiniam stalui, kad prie jo kuo dažniau būtų rengiami bendri rajono kaimo bendruomenių narių susibūrimai. Taip pat L. Graužinienė palinkėjo meilės, kuri reikalinga norint būti kartu, burtis, bei sveikatos.

Prie sveikintojų būrio prisijungė ir kiti svečiai. S. Grigaliūnienė susirinkusiesiems perdavė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės Guodos Burokienės linkėjimus ir pakvietė dalyvauti Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuotame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“. „Pernai konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ aktyviai pasireiškė Siesikų ir Valų kaimų bendruomenės. Už tai jos buvo apdovanotos atšvaitais, saugaus eismo priemonėmis. Tad norime prie šiųmetinio konkurso dalyvių paskatinti prisijungti ir kitas kaimo bendruomenes, kad ir jų gyvenamosiose vietovėse būtų žymiai šviesiau“, – kvietė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos atstovė.

A. Grigaliūnas į renginį atvyko taip pat su dovanomis. A. Jokubynienei svečias įteikė sėkmę nešančias šių metų simbolio – drakono statulėles ir marškinėlius, kurie bus išdalinti rajono kaimo bendruomenių pirmininkams, birželio mėnesį vyksiantiems į aštuntą Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos sąskrydį Karklėje.

Renginio pabaigoje Ukmergės krašto kaimo bendruomenių sąjunga kartu su rajono VVG už aktyvumą apdovanojo visas rajono kaimo bendruomenes.

Vakaro metu Kultūros centro Šventupės filialo šeimyninis ansamblis „Šermukšnėlė“ (vadovai Daiva ir Kazimieras Šermukšniai) susirinkusiesiems dovanojo muzikinius kūrinius ir lyrines kompozicijas.

 

 

Eglė KRIKŠTAPONYTĖ

 info iš Ukmergės r. laikraščio „Gimtoji žemė“ 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.