Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-12-18  

Artėjant Kūčių vakarui

Gruodžio dvyliktą dieną Vabalninko seniūnijos Ančiškių bendruomenės moterys sukvietė aplinkinių kaimų bendruomenes į savo jaukius bendruomenės namus pasidalinti idėjomis apie Kūčių ir Šv. Kalėdų stalui valgių paruošimą, stalų serviravimą, ypatingus stalo patiekalus.

Į šeimininkių išradingumo popietę prie ančiškiečių prisijungė ir Lebeniškių bei Šukionių kaimų moterys, LR Seimo nario Aleksandro Zeltinio padėjėja Dalia Baltrušaitienė.

Ančiškių šiuolaikinį Kūčių stalą pristatė Virginija Jucienė. Lengvai jaukus serviravimas ir patiekalų pateikimas sužavėjo renginio dalyvius. Dar šeimininkės parūpino karštų bulvių ir kaimiškų bandelių prie arbatos . O gardumėlis...

Prie Lebeniškių bendruomenės stalo triūsė jaunimėlis. Kaip gražu, kai jaunimas nori paveldėti senovines tradicijas ir jomis nuoširdžiai džiaugtis.

Šukionių bendruomenė dėkinga už pakvietimą kaimyninės Ančiškių bendruomenės moterims, sumaniusioms tokią šiltą pabendravimo popietę. Senovinį, praeito šimtmečio Kūčių stalą išradingai paruošė Šukionių bendruomenės narė, Lietuvos ūkininkių draugijos Šukionių skyriaus pirmininkė Rita Bieliakienė. Rita perskaitė knygose aprašomus senovinius valgius Kūčioms, pagamino ir renginio dalyviams išragavus pateiktus patiekalus, pateikė receptus. Daugiau kaip dvyliką patiekalų teko visiems išragauti ir gardžiuotis. Patiekalai buvo tik moliniuose ir mediniuose induose, ir išserviruoti senoviškai.

Labai daug širdies šilumos įdėjo renginiui besiruošdamos, stalui patiekalus pateikdamos trijų kaimų moterys. Tradicijos Lietuvos kaime gyvos ir amžinos, tik reikia labai norėti ir dažniau prie jų prisiliesti. Laukime esame ir liekame...

  

Nijolė Šatienė Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė

Prie bendro stalo

Prie Šukionių kūčių stalo

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.