Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-06-06  

Pirmasis Latvijos kaimo parlamentas

Birželio 6-8, 2013 m. 

„Mes gyvename parlamentinėje respublikoje ir jūs turite tiesioginę be tarpininkų galią padėti kaimo bendruomenėms įgauti antrą kvėpavimą. Mūsų kaip vadovų rolė yra įgalinti jus veikti ir nestovėti vietoje“ – sakė Aplinkosaugos ir regioninės plėtros ministerijos valstybės sekretorė Ilona Raugze paskutinėje pirmo Latvijos kaimo bendruomenių parlamento (vykusio birželio 7-8 Preili ir kaimyninėse savivaldybėse) sesijoje. Pirmasis Latvijos kaimo bendruomenių parlamentas kartu subūrė 190 kaimo bendruomenių aktivistų ir rėmėjų iš visų Latvijos regionų.

Neformalioje aplinkoje, kuri buvo sukurta improvizuota virtuve Preili kultūros centro scenoje, pirmo Latvijos kaimo bendruomenių parlamento dalyviai pasakojo skirtingas kaimo bendruomenių vizijas ir kaimo vietovių perspektyvas.

Buvo nurodyta, kad vietiniai žmonės turėtų daugiau žinoti, kas reikalinga jų bendruomenei, bet kartais neatpažįstamos priemonės kurios minią galėtų paversti komanda. Taip pat perspektyvos matymo galimybė patvirtina, kad „kaimo vietovės nėra tuščios, bet pilnos galimybių“ kaip sakė Ūdenszimes asociacijos pirmininkė Ieva Jatniece.

Darbo grupių diskusijų metu buvo dalinamasi patirtimi ir išklausant vienas kitą dalyviai ieškojo naujų sprendimų įsisenėjusioms problemoms. Jiems pavyko sugalvoti veiksmų planą skirtą sklandiems bendruomenių, savivaldybių, ministerijų ir seimo veiksmams ateinantiems dvejiems metams. Žemės ūkio, aplinkosaugos ir regiono plėtros ministerijų ir seimo nariai buvo įkvėpti vietinių iniciatyvų. Padrąsinti Latvijos prezidento jie išreiškė norą bendradarbiauti.

Veiksmų plane įtraukta tokių problemų kaip legislatūros keitimas skatinant savanorystę, kredito unijų kaimo vietovėse, bendruomenių lyderių kvalifikavimas, vietinių produktų vartojimo sąmoningumo, lanksčių formų ir turiningo mokymosi tinkamo vietiniams kaimo gyventojams, neapčiuopiamio paveldo išsaugojimo sprendimas. Parlamente taip pat dalyvavo kolegos iš Švedijos, Estijos, Lietuvos ir Rusijos, kurie dirbo grupėje „Stabilus kaimo bendruomenių vystymasis“.

„Suvokimas, kas yra produkcijos turtas šiais laikais pasikeitė. Žmonių protas ir mes patys turime neleisti šiam turtui išnykti“ – sakė Aija Tūna, SFL iniciatyvos „Pakeiskite mokyklų galimybes“ koordinatorė. „Mes esame protingi, mes tiesiog turime panaudoti savo protą!”.

Valdomoji grupė, suformuota parlamente, pabaigs veiksmų planą remdamasi dalyvių pasiūlymais. Latvijos kaimo forumas taip pat informuos suinteresuotus asmenis planu ir kvies prisidėti jo įgyvendinime. Kas šešis mėnesius, Latvijos kaimo bendruomenių parlamento pirmininkas įvertins įgyvendinimo progresą, ruošiantis antrajam Latvijos kaimo bendruomenių parlamentui 2015 metais – tais pačiais metais, kaip ir Latvijos prezidentavimas Europos Sąjungoje.

Paskutinėje sesijoje, seimo narė Zanda Kalnina-Lukaševica pasidalino, kad parlamento atmosfera labai jungianti ir taip pat puiki terpė kurti naujas idėjas, kurios turi būti įgyvendintos bendruomenėse vietiniu ir nacionaliniu lygiu. Jaunimo asociacijos „Sava kabata“ direktorė Marika Rudzite-Grike iš Livani pridėjo, kad kiekvienas turėtų daryti tai, kas jam suteikia laimės ir ieškoti galimo bendradarbiavimo, nes tai sukuria teigiamą energiją.

Šeštadienį dalyviai kupini geros energijos pradėjo savo kelionę atgal mėgaudamiesi VVG „Preili rajono partnerystė“ veikla. Parlamento pabaiga buvo bendro dvejų metų darbo pradžia ir įkvėpimas toliau dirbti kaimo vietovėse.

Pirmo Latvijos kaimo bendruomenių parlamento ir Latvijos kaimo forumo organizatoriai dėkingi visiems rėmėjams ir dalyviams.
 

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.