Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-09-27  

AKCIJA „SVEIKAS, SAUGUS RUGSĖJI“

Vikaičių kaimas – pačiame Kėdainių rajono pakraštyje, kuris ribojasi su Panevėžio ir Radviliškio rajonais, vaizdingoje miškų apsuptyje, prie Liaudies upės Nykio ir Druskalnio intakų. Kaimo šerdį kerta Devynduonių - Gudžiūnų kelias. Saugaus eismo projekto „Rajonų trikampis „Įspėjam“ “ tikslas – siekti, kad tamsus paros metas ar intensyvus eismas nebūtų kliūtis tiek mažam, tiek dideliam kaimo gyventojui dalyvauti visuomeniniame bei kultūriniame bendruomenės gyvenime, saugiai vykti į darbą, kuris neretai yra Kėdainių mieste, mokytis ar tiesiog pramogauti.
Rugsėjo 7 d., penktadienio popietę, nepabūgę apsiniaukiusio ir lietingo oro, Vikaičių kaimo vaikai ir jaunimas susirinko į saugaus eismo renginį, kuris vyko bendruomenės namuose.
Visų pirma vyko skubios pirmosios pagalbos suteikimo nelaimės atveju pamokėlės. Jas pravedė Gudžiūnų seniūnijos felčerė Lina Gruodienė. Viskas buvo aiškinama kartu su praktiniais užsiėmimais. Vaikams ir jaunimui labai smalsu buvo sužinoti, kad ir pačius papraščiausiais būdus, kaip pagelbėti nukentėjusiajam.
Antrame etape Vikaičių bendruomenės pirmininkė Rita Kvilienė (kelių policijos atstovas negalėjo atvykti) – supažindino su saugaus eismo taisyklėmis.Pravestos vaikų ir jaunimo saugaus eismo pamokėlės, prisimintos kelių eismo ženklų reikšmės, kodėl yra svarbu pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams naudoti atšvaitus, žibintus, kitas saugos priemones su šviesą atspindinčiais elementai. Aiškinomės, kaip teisingai segėti atšvaitus, kad būtum matomas kelyje tamsiu paros ar metų laiku. Ypač buvo akcentuojamos pėsčiųjų, dviratininkų ir motociklų vairavimo taisyklės. Paminėtos baudos už prasižengimus. Apžvelgėme kelių eismo situaciją mūsų seniūnijoje, rajone.
Vėliau vyko viktorina ,,Galima, draudžiama, leidžiama“. Visi aktyviai dalyvavo, o patys aktyviausieji buvo ir apdovanoti.
Trečia projekto dalis – dviračių žygis, kurio maršrutas: Vikaičiai – Devynduoniai – Žibartoniai - Rūtakiemis – Pociūnėliai – Gasčiūnai – Devynduoniai – Vikaičiai. Apvažiavome trijų rajonų gyvenvietes. Prieš išvyką visiems buvo išdalintos šviesą atspindinčios juostos, liemenės, atšvaitai, žibintai, saugaus eismo knygelės-lankstinukai. Išvykos metu stebėjome ne tik eismą kelyje, bet ir kelyje gręsiančius pavojus, bei galimus eismo taisyklių pažeidimus.
Įveikę numatytą maršrutą, išrinkome saugiausią dviratininką - eismo dalyvį. Aiškinomės, kaip padeda saugos priemonės, įpareigojančios visus eismo dalyvius kelyje elgtis atsakingai, kodėl reikia neviršyti leistino ir saugaus greičio, nevairuoti neblaiviam. Aptarėme, kokius daugiausiai pažeidimus pastebėjome, analizavome, kokių svarbiausių taisyklių turi laikytis pėstieji, dviratininkai ir kiti eismo dalyviai.
Grįžę kelionės dalyviai savo įspūdžius papasakojo namiškiams, draugams, kaimynams, giminaičiams. Įteikė eismo dalyvio atmintines.
Tikime, jog ši informacija bus ne tik naudinga, paskatins bendruomenės narius saugiai elgtis kelyje, bet ir veiksminga, padėsianti sumažinti eismo nelaimių skaičių seniūnijos ribose. Šiuo projektu norim atkreipti savo ir aplinkinių kaimų gyventojų dėmesį į eismo saugumą, kad jie būtų atsargesni, pastabesni ir išvengtų eismo nelaimių Vikaičiuose, Gudžiūnų seniūnijoje, visame rajone.

Vikaičių bendruomenės centro pirmininkės Ritos Kvilienės informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.