Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-02-03  

Vietos bendruomenių metus pradėjome darbais

  Raseinių rajono kaimo bendruomenės 2016-uosius - Vietos bendruomenių metus pradėjo ne iškilmingu renginiu, o daug dirbdamos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija buvo paskelbusi ir iki sausio 29 d. rinko paraiškas 2016 m. bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų finansavimo atrankos konkursui. Šiame konkurse galėjo dalyvauti tik kaimų ir miestų bendruomeninės organizacijos, didžiausia vienam projektui galima skirti suma12 000,00 Eur. Visas sausio mėnuo, ypač paskutinės savaitės buvo paskirtos projektų rašymui. Jei kam atrodo, kad projekto paraišką galima paruošti per kelias valandas, tai tikrai klystate. Mūsų bendruomenių nariai rinkosi vakarais, savaitgaliais ir tarėsi, daug diskutavo, skaičiavo prekių kainas, planavo, kaip už nelabai didelę lėšų sumą būtų galima padaryti daug konkrečių kaimo bendruomenei reikalingų veiklų. Paraiškos užpildymas, biudžeto skaičiavimai, tikslų, uždavinių ir veiklų aprašymai užima labai daug laiko. Džiaugiamės, kad ir Raseinių rajono savivaldybės vadovai, Savivaldybės tarybos Biudžeto ir socialinio ekonominio vystymo ir Kaimo reikalų, ekologijos ir teritorijų planavimo komitetų nariai pritarė bendruomenių iniciatyvoms ir jei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paraiškas įvertins teigiamai ir finansuos projektus, Raseinių rajono savivaldybė skirs dalinį finansavimą. Savivaldybės meras Algirdas Gricius pasirašė net 40 garantinių raštų. Sausio 29 d. 23 bendruomenių paraiškas į Vilnių nuvežė Savivaldybės administracijos vairuotojas Gintautas Dambrauskas, kitas paraiškas bendruomenės išsiuntė paštu. Rengiant projektus padėjo daug specialistų, kurie operatyviai paruošė atsakymus į bendruomenių prašymus. Ypač norime padėkoti Nacionalinės žemės tarnybos Raseinių skyriaus vyriausiajai specialistei Vidai Mačiulskienei, Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiajam specialistui Ryčiui Radavičiui, Savivaldybės tarybos sekretoriato referentei Ingai Juzikienei. Jei šiame konkurse mūsų bendruomenėms pasiseks, tai šiais metais bendruomenėse bus tvarkomos viešosios erdvės, organizuojama įvairių rankdarbių užsiėmimų, vasaros stovyklėlių vaikams, daug renginių ir išvykų.

Labai džiaugiamės, kad mūsų rajono kaimo bendruomenės yra tokios aktyvios ir stengiasi išnaudoti visas pasitaikančias galimybes gauti projektinį finansavimą. 

Loreta Sirvidienė, Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir ūkio departamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.