Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
Mūsų spinduliai

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija nuo 2006 m. organizuoja konkursą „Lietuvos kaimo spindulys“. Jo tikslas – parodyti, kiek daug šviesių žmonių yra Lietuvoje: paprastų žemdirbių, kaimo mokytojų, dvasininkų, gydytojų, etnokultūros puoselėtojų, mokslininkų ir kitų, pasiaukojamai dirbančių ne tik kaimo, bet ir visos valstybės labui.Konkurso dalyviai – Lietuvos kaimų ir miestelių žmonės, kuriuos regioninėje ir rajoninėje spaudoje skelbiamose anketose pristato kaimynai, draugai, bendruomenės, organizacijos, rajono vadovai ir bendradarbiai.

Komisija rinkdama „kaimo spindulį“ atsižvelgia į kandidatų nuopelnus per pastaruosius 10 metų, įvertina jų visuomeninę ir profesinę veiklą kaimo bendruomenių labui. Tai žmonės, kurie savo pavyzdžiu daro kaimo žmonių gyvenimą prasmingesnį, puoselėja tradicijas, sergsti kaimo moralę ir etiką, žmogiškąsias vertybes. „Šiandieninėje Lietuvoje, ypač kaime, labai svarbu pastebėti ir pagerbti žmones, kurie gyvena ne tik savo privatų gyvenimą, bet ir sugeba dirbti, skleisti šviesą kitiems“, - teigė šio konkurso sumanytoja žemės ūkio ministrė K. Prunskienė.

Kas metai skelbiama 21 nominacija, kuriomis apdovanojami šviesiausi kaimo žmonės. Tai ir „Ūkininkas iš pašaukimo“, ir „Kaimo aplinkos gražintojas“, ir „Išradingas sodietis“, ir „Veiklus seniūnas“  bei daugelis kitų.

Šiam konkursui nominaciją  kasmet įsteigia ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.2006 m. konkurso „Kaimo spindulys 2006“ laureate tapo Biržų r. kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė bei Šukionių kaimo bendruomenės pirmininkė p. Nijolė Šatienė. 2007 m. konkurso „Kaimo spindulys 2007“ laureate tapo Plungės r. Babrungo šeimų bendruomenės „Tėviškė“ vadovė p. Janina Danielienė.

2008-01-09 Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įteiktos dvidešimt penkios nominacijos šviesiausiems kaimo žmonėms

 

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.