Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2015-01-11  

Bendruomenės namai – švietimo ir kultūros židinys

Suostas – kaimas Biržų rajone Nemunėlio Radviliškio seniūnijoje, 14 km į šiaurę nuo Biržų, prie kelio į Rygą. Suostas –paženklintas istoriniais įvykiais, žymių žmonių pavardėmis ir kilniais jų darbais. Suosto žemėje likę garsaus knygnešio Jurgio Bielinio išvaikščioti takai, giliai įmintos pėdos, kurios mena skaudžią tautos praeitį, lietuviškos spaudos draudimą ir knygnešių pasiaukojimą bei drąsą .

               Kiekvieno žmogaus, keliaujančio pro Suostą, žvilgsnį patraukia naujos, po gaisro atstatytos, modernios bažnytėlės spindintys bokštai, o prie pat kelio ir buvusios mokyklos – baltų plytų pastatas. Dabar jau Suosto kaimo bendruomenės namai.

                  Kaimo žmonės nenorėjo, kad šis pastatas  virstų namu – vaiduokliu, kad kaime būtų nors vienintelė vieta, kur visi galėtų susirinkti, kad bendruomenės namai būtų švietimo ir kultūros židinys. Vienbalsiai buvo nutarta pastatą renovuoti ir aktyviai dalyvauti projektinėje veikloje.

                  Bendruomenės tarybos nariai, vadovaujami bendruomenės tarybos pirmininko Ramūno Vėjelio, parengė ir įgyvendino Biržų rajono vietos veiklos grupės finansuojamą projektą ‘‘ Bendruomenės namai – švietimo ir kultūros židinys. Projekto įgyvendinimui buvo paskirta 109 980,53 Lt suma. Buvo siekiama atnaujinti patalpas, kad jos būtų jaukesnės, saugesnės, patogesnės, patrauklesnės ir taptų žmonių švietimo, kultūros, savišvietos židiniu. Darbus atliko Biržų UAB ‘‘ Butų ūkis‘‘. Vadovas Rimantas Kėželis.

                 Atnaujinta stogo danga. Pakeisti langai, grindys, durys. Sumontuotos dvi apšildymo krosnelės, nugriautas avarinės būklės priestatas. Laiku buvo atlikti visi sąmatoje  numatyti darbai. Labai gaila, kad bendros paskirtos paramos sumos neužteko sienų remontui.  Bendruomenė ėmėsi iniciatyvos ir geros valios žmonių suaukotomis lėšomis tęsiame bendruomenės namų remontą. Jau suremontavome savanorystės pagrindais įkurtą biblioteką. Dabar biblioteka šviesi, jauki. Knygų lentynose ne tik kraštiečių padovanotos knygos. Jau sausio 2 dieną gausus suostiečių būrys nekantraudami, lenktyniaudami, pėsti ir važiuoti susirinko į biblioteką prie jaukaus židinio. Visiems rūpėjo pasiimti naujutėlaičių, dažais kvepiančių knygų.

                  Suostiečiai vertina visų bendruomenės narių, Biržų vietoos veiklos grupės administracijos rūpestį ir pagalbą įgyvendinant šį projektą, kuriant  patogią ir jaukią aplinką kaimo žmonėms. Rėmėjams nuoširdžiai dėkojame už paramą.

        Aldona Vėjelienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.