Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-10-25  

Rudenėjančiu taku visi į būrį

Rudenėjančiu taku visi į būrį“ - štai tokiu kvietimu spalio 17 d. pavakarę saviškius ir svečius į Raseinių rajono Šiluvos seniūnijos šventę sukvietė Katauskių kaimo bendruomenė. Ir čia susirinko garbingi svečiai – Seimo narys G. Mikolaitis, Raseinių rajono meras A. Gricius, vicemerė G. Rašimienė, tarybos nariai D. Kaupaitienė, A.Kilčauskas, R. Zubiela, Šiluvos seniūnas J. Šlepas. Renginyje dalyvavo gausus būrys Radviliškio rajono Tyrulių pramogų ir šokių salės saviveiklininkų. Aišku, dideliuose, šaltokuose bendruomenės namuose išsiteko būrys žaiginiškių, šiluviškių ir svečių iš Lyduvėnų kaimo bendruomenių.

Seniūnijos Rudens šventė tradicinė, ir čia susirenkama pasidžiaugti metų darbais, derliumi, vasaros išvykomis ir viskuo, kas reikšmingo įvyko seniūnijoje per šiuos metus. Kaip visada, buvo pagerbti gražiausiai savo sodybas besitvarkantys seniūnijos gyventojai, Katauskių bendruomenės žmonės, minintys asmenines sukaktis. Mielų svečių kalbose buvo priminta, kad Šiluvos seniūnijoje darbuojasi geriausias Raseinių rajono ūkininkas J. Galinaitis, kad Šiluvos seniūnijoje gyvena ir rajone gražiausiai vienkiemį tvarko Pakalniškių kaimo gyventojai Michelini. Linkėjimai nuo Seimo nario E. Jonylos, pasididžiavimas, kad mūsų kraštas gražus ir vieningas vainikavo svečių pasisakymus ir linkėjimus.

Smagiausia, kad bendruomenės salė buvo pilnutėlė. Pilna visomis prasmėmis – žmonės, vaišės, dainos, šokiai, muzika, paskutinių gėlių puokštės. O gražiausia visame šurmulyje - B. Rubinskienės siuvinėtų kryželiu rankdarbių paroda. Saviems ir svečiams koncertavo Katauskių moterų vokalinis ansamblis (vadovai A. ir S. Beniuliai), puikiai šoko katauskiškių šokių kolektyvas „Atgaiva“ (vadovė L. Balserienė) ir, žinoma, svečiai iš Tyrulių. Jau senokai tarp šių sienų buvo bepasirodžiusi jumoro grupė ir visus savo profesionalumu, ištverme nustebinęs estradinės muzikos kolektyvas (vadovė V. Lipskienė).

Namo skirstytasi paryčiais, pirmiems gaidžiams sugiedojus. Kada į mūsų namus po darbų, po karščių sugrįš tokia šventė? Padėka organizatoriams, kurie atrado laiko, rėmėjų, gerų idėjų, nuoširdumo taip paprastai ir nepamirštamai suruošti tradicinę Šiluvos seniūnijos Rudens šventę.

 Katauskių kaimo bendruomenės narė D. Žakaitienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.