Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-11-27  

Akcija Užkalniuose „Kad kelias visiems būtų saugus“.

Visi mes (tiek dideli, tiek maži) skubame: į vaikų darželį, mokyklą, į darbą, pas draugus, mėgstame važinėti dviračiais, ir t.t. Ūkininkai, močiutės, senoliai, nuo pat ankstyvo ryto turi įvairiausių reikalų: kas į pieno supirkimo punktą, parduotuvę vyksta, kas stotelėje autobuso lūkuriuoja, kas dviračiu važiuoja į kitą kaimo galą. Tik nedaugelis iš mūsų turi kokį nors šviesą atspindintį daiktą.

                      Labai apsidžiaugėme, kad turėjome galimybę sudalyvauti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, kartu su Lietuvos bendruomenių sąjunga organizuotame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“.

Ruduo – metų laikas, kuomet reikia dar kartą pakartoti kelių eismo taisykles: kaip reikia eiti kelkraščiu, važiuoti dviračiu ar eiti per važiuojamąją kelio dalį tamsiu paros metu. Labai dažnai net nesusimąstome apie tai, ar saugiai iš darbo pareina naktinę pamainą atidirbęs kaimynas, ar ankstų rytą į mokyklą vykstantys vaikai.

Užkalnių kaimo bendruomenė dalyvaudama projekte gavo nemažai saugaus eismo priemonių, kurios ypač reikalingos šiuo tamsiuoju paros metu. Nuo ankstaus ryto gautos priemonės buvo dalijamos moksleiviams stotelėje belaukiantiems mokyklinio autobuso. Kitos dienos rytą  prie pieno surinkimo punktų, pasitikome kaimo gyventojus, primindami, kaip svarbu būti matomiems tamsiu paros metu, dovanojome jiems juostinių atšvaitų, šviesą atspindinčių liemenių, rankinių, lankstinukų. Akcijos organizatoriai akcentavo tai, kad niekas taip nepasirūpins saugumu, kaip tu pats. Todėl svarbu ne tik nešioti atšvaitą ar ryškiaspalvę liemenę, bet ir žinoti kelių eismo taisykles, kurios labai svarbu.

Visą rugsėjo-spalio mėnesį Nemakščių Martyno Mažvydo vidurinės mokyklos Užkalnių skyriaus mokiniai -  mokytoja Jūratė Dumskienė, ugdė saugaus eismo įgūdžius, o lapkričio 8 dieną surengė popietę „Būkime saugūs kelyje į mokyklą“, kurioje mokiniai žiūrėjo filmuką „Policijos bičiulio Amsio patarimai“, įtvirtino žinias apie pagrindinius kelio ženklus, piešė saugų kelią į mokyklą. Popietės metu vaikams buvo išdalintos knygutės saugaus eismo tema ir atšvaitai, kurie gauti pagal vietos bendruomenės parašytą projektą.

Lapkričio 11dieną Nemakščių vaikų darželyje vyko  popietė „Augu sveikas ir saugus“. Mažieji vaikai  žiūrėjo nuotaikingą  filmuką apie saugų eismą kelyje. Baigiantis filmui vaikus aplankė ,,Vilkas“ – Laimutė Šaparnienė ir ,,Kirmėliukas“ vardu Tutis – Jolanta Kybartienė. Vilkas supažindino kirmėliuką su šviesoforu,  vaikučius mokė, kaip saugiai pereiti gatvę, elgtis kelyje, kartu  žaidė žaidimą ,,Trys spalvotos akelės“. Vaikai džiaugėsi dovanotomis knygutėmis, atšvaitais.

Organizatoriai liko su viltimi, kad kalbos apie eismo saugumą bus ne tik kalbos, išdalinti atšvaitai ne žaisliukai, o rimtos saugaus eismo priemonės ir palydovai tamsiu paros metu.

 

Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkas Gitanas Kybartas

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.