Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2013-09-28  

SAUGUS KELIAS Į DARŽELĮ

Džiaugiamės, kad jau antrus metus mes, Gelgaudiškio vaikų darželio „Eglutė“  mokinukai, aktyviai dalyvaujame mūsų miestelio bendruomenės centro „Atgaiva“ projekte „Eismo saugumas bendruomenėje“, kurį jau ketvirtus metus organizuoja Lietuvos Automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos. Mūsų bendruomenė jame dalyvauja trečius metus. Mes – patys mažiausi šio projekto dalyviai, bet labai aktyvūs. Ir kiek darbų nuveikėme, kiek daug reikalingų žinių, kiek  praktiškų įgūdžių įgijome per šias dvi veiklos projekte savaites.

Auklėtojos su vaikučių pagalba sudarė veiklos projekte planą, o jame - visos svarbiausios mūsų darželio veiklų sritys, labiausiai reikalingos ugdyme. Numatėme pokalbius: „Mano kelias į darželį“, tam braižėme savo kelio planą,„Kokį ženklą sutinku savo kelyje“,„Neskubėk, ramiai žingsniuok gatve“,„Mano draugas – atšvaitukas“,„Dviratis ir gatvė“,„Ant vienos kojelės mirksi trys akelės“,„Stabtelėk, apsižvalgyk, mašinas visas matyk“. Mokėmės eilėraščių, minėme mįslės, sakėme patarlės.

Šio projekto veikla aktyviai pasireiškė ir meninėje veikloje. Vaikučiai kartu su savo šeima piešė piešinius saugaus eismo tema, užrašė savų darbų komentarus, piešė savo mylimus atšvaitukus, dainavo žinomas ir mokėsi naujų dainelių, žaidė žaidimus. Matematikos veiklos metu atliko atitinkamus skaičiavimus, mokėsi pažinti spalvas, geometrines figūras, iš kurių sudarytas šviesoforas. Gamtos pažinimo veiklose lankėsi gatvėse, vaikščiojo per pėsčiųjų perėjas, aptarė saugų elgesį gatvėse įvairiais metų laikais. Į svečius buvome pasikvietę policininką, kuris atsakė į mažiesiems rūpimus klausimus, supažindino, dar kartą priminė pagrindines saugaus elgesio gatvėje taisykles. Su tėveliais sudarėme knygelę „Kaip Gelgaudiškio vaikų darželio „Eglutė“ vaikučiai saugiai keliauja į darželį“. Surengėme turiningą piešinių ir aplikacijos parodėlę, kurioje puikuojasi šio projekto veiklos  metu  atlikti darbeliai. Paruošėme nuotraukų albumą, kuriame mūsų mažieji grupėse atlieka minimus darbelius.

Projekto veikla baigėsi. Šio projekto organizatoriai ir vykdytojai bei svečiai baigiamajai šventei apsilankė mūsų darželyje. Šiai šventei ir paruošėme meninę – pažintinę programėlę, kurios metu pristatėme pagrindines situacijas, dažnai nutinkančias mažiesiems eismo dalyviams kelyje. Iš mažų širdelių nuoširdžiai skambėjo dainelės apie dviratuką, kurio vienas ratas nesisuko, apie traukinuką „ČiukuČiuku“, apie mėlyną autobusiuką. Programoje dalyvavo Klounas, kuris vis atsidūrė jam nežinomose situacijose. Mažieji policininkai jį, pažeidusį taisykles, nuolat „sugavo“ negailestingais švilpukais ir nepermaldaujamu žodžiu: „Negalima!“  Taisyklė Klounui paaiškėja iš atliekamos mažųjų dainelės, jų aiškinimo. Klounas ištaiso klaidą ir prisižada niekada daugiau taip nesielgti gatvėje. Jis džiaugiasi, kad turėjo progą pabūti šioje šventėje ir tiek daug visko sužinoti, išmokti.

Gelgaudiškio vaikų darželio direktorė Vilma Vidrienėpadėkojo svečiams už pakvietimą dalyvauti projekte, nuoširdų bendradarbiavimą, auklėtojoms už puikų darbą projekto metu, mažiesiems už išradingumą.

Projekto vadovė Genutė Žilinskienė, pasibaigus renginiui, pastebėjo, jog: „ visada smagu ateiti į darželį ir pajusti vaikišką dvasią, malonu  bendrauti ir svarbiausia matyti kaip gerai vaikai išmoko saugaus eismo taisykles. Svarbu, kad ir gatvėje jų būtų laikomasi.“ Projekto  vadovė pasiūlė kreiptis į rajono savivaldybės saugaus eismo komisiją dėl pėsčiųjų perėjos einant iš Mokyklos į Žemaitės gatvę. Visi dalyvavę renginyje tam pritarė.Renginio viešnia specialiosios  mokyklos direktorė BirutėNavikienė pasidžiaugė, jog: „darželis atgimėir patalpomis ir veiklomis ir bendradarbiavimu su bendruomene. Auklėtojos yra laisvos, ypatingai kūrybingos“. Darželio meninio ugdymo pedagogė Gintvilė Samajauskienė pasidžiaugė, jog „visos auklėtojos stengėsi, visos kupinos idėjų ir amžius- ne kliūtis“. Šventei pasibaigus, mažųjų laukė Klouno saldžios dovanėlės, svečių saugaus eismo atributai.

Šis aktyvus ir praktiškas dalyvavimas bendruomenės veikloje leido dar kartą giliau suprasti, kaip svarbu tinkamai elgtis gatvėje, saugoti save ir kitus, būti nuoširdžiais eismo dalyviais. Pagilino pagrindinių taisyklių suvokimą, jų gyvenimišką esmę kasdienoje. Bendram rūpesčiui apjungė šeimą, joje augančius vaikus, jų mokyklą. Visa tai priartino prie bendrų visos miestelio bendruomenės rūpesčių ir jų sprendimų. Vaikučiams suteikė daug džiaugsmo, kūrybinio polėkio, naujų potyrių. Padėjo atrasti naujus  meninėje, pažintinėje, bendravimo, įsiliejimo į visuomenę ir jos veiklą būdus. Pagaliau suartino šeimą, mokyklą, bendruomenę kaip glaudų nedalomą vienetą, gyvenantį tais pačiais džiaugsmais ir rūpesčiais, kartu juos sprendžiančiais.

Valerija Vilčinskienė,

Gelgaudiškio vaikų darželio „Eglutė“

Auklėtoja metodininkė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.