Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-12-20  

Sužibo kalėdinė eglė

Metus lauktas Kalėdų stebuklas atkeliavo vėl į Vabalninką. Atkeliavo su gražia diena, su laukimu, išbarstydamas neramias mintis, atpūsdamas šventinę nuotaiką ir nekantrumą šia nuotaika pasidalinti su draugais, su pačiais artimiausiais šeimos nariais, su visais esančiais šalia.

Šiais metais ir vėl ruošėmės eglutės įžiebimui, puošėme eglę, kvietėme visas kaimynines bendruomenes, įmones, mokymo įstaigas prisidėti prie miestelio puošimo – dekoracijų pristatymo. Jų tema buvo „Baltos Kalėdos“ .

Pagaliau atėjo ilgai laukta diena – Kalėdinės eglės įžiebimo šventė. Šventę organizavo Vabalninko bendruomenė kartu su Vabalninko seniūnija ir kultūros darbuotojais. Pagrindinis šventės rėmėjas - LR Seimo narys, Vabalninko bendruomenės krikštatėvis Aleksandras Zeltinis su žmona Simin, remėjas – Biržų rajono savivaldybės tarybos narys, Vabalninko bendruomenės tarybos narys, Vabalninko seniūnaitis Adolfas Rinkūnas. Taip pat renginyje dalyvavo Biržų meras Valdemaras Valkiūnas, mero pavaduotoja, Vabalninko bendruomenės krikštamotė Irutė Varzienė, Biržų rajono savivaldybės tarybos narė, Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė, tarybos nariai Audrys Šimas , Sigutis Štrėmas ir Adolfas Rinkūnas, Vabalninko seniūnijos seniūnė Lilija Vaitiekūnienė. Svečiai tarė sveikinimo žodžius, linkėdami visiems ramybės, santarvės ir gerų ateinančių metų. Tradiciškai Vabalninko seniūnė Lilija pakvietė visus kartu įžiebti miestelio gražuolę eglę. Įžiebimą vainikavo fejerverkai.

Šventinių linkėjimų metu kiekvienas šventėje dalyvavęs galėjo atiduoti balsą už jam patikusią dekoraciją. Miestelio centrinę aikštę puošia 13 kalėdinių dekoracijų. Susumavus rezultatus, visus dalyvavusius dekoracijų ruošimo akcijoje, Vabalninko bendruomenės tarybos pirmininkė Dalia Strautinienė apdovanojo padėkos raštais ir vabalninkietės Birutės Kazlauskienės megztomis baltomis kojinėmis. Už šventiškiausią nominaciją apdovanota Anciškių bendruomenė, už įspūdingiausią kompoziciją - Ramongalių bendruomenė ir gražiausios dekoracijos nominacija atiteko Mieliūnų bendruomenei. Taip pat padėkas ir prisiminimo dovanėles gavo Meilūnų, Šukionių bendruomenių, Vabalninko B.Sruogos gimnazijos, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus, Vabalninko bibliotekos , Kalno gatvės gyventojų dekoracijos.

Renginio metu vaikučius , jų tėvelius linksmino Kakė Makė ir knygų herojai, atvykęs pats tikriausias Kalėdų senelis. Jie įtraukė vaikučius į nuotykių žaidimus. Kad visi renginio dalyviai nesušaltų, Vabalninko bendruomenės moterys vaišino karšta kava, arbata. Taip pat buvo galima pasivaišinti Vabalninko bendruomenės moterų - Danutės Brazdžiūninės, Marytės Žiaugraitės, Violetos Vilkelienės, Stasės Čyžienės, Onutės Žiedelienės, Renatos Stalionytės keptomis bandelėmis ir imbieriniais sausainiais.

Eglutė įžiebta. Baltų Kalėdų dekoracijos Vabalninko centinę aikštę puoš iki Trijų Karalių. Sveikinimai, linkėjimai išsakyti. Tegul jie pildosi... Dabar lauksime artėjančių gražiausių metų švenčių... Tegu kiekviena širdis prisipildo gerumo, supratimo, meilės ir vilties...

 

Vabalninko bendruomenės tarybos pirmininkė Dalia Strautinienė

Eglutės Vabalninke įžiebimas 

Gaminame bandeles

Į eglutę

Kad ir be sniego

Laukiam sniego

Man neliūdna

Neliūdna

Sausainių gražumas

Trims smagu

Vabalninkiečius sveikinam rajono vadovai ir tarybos nariai

Vaišiname

Viskas balta

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.