Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-03-05  

Kavoliškyje biržietės iš suomių mokėsi amatų paslapčių

Vasario šaltis ar snaigių gausa nepamaišė biržietėms amatininkėms vasario 26 d. nuvykti į Rokiškio rajono Kavoliškio bendruomenę.Ten  į amatininkų darbų demonstravimą..

Rokiškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos ir Kavoliškio bendruomenės pirmininkė Danutė Kirstukienė pakvietė biržietes į suomių amatų demonstravimo renginį, įgyvendinamą pagal Kaimo tinklo projektą.

Jau keletą metų, pasirašę bendradarbiavimo sutartį, Biržų ir Rokiškio rajonų kaimo bendruomenių sąjungos bendradarbiauja kartu organizuodamos renginius, juose keičiasi ne tik meno kolektyvais, bet vienos pas kitas vyksta tiek su kulinarinio paveldo, tiek su amatų kiemeliais, dalinasi projektinės veiklos patirtimi.

Suomijos Respublikos Joensuu regiono Liperio menų – amatų asociacijos 4 amatininkės supažindino renginio dalyvius ir mokė emalės, darbo su viela, veltinio darbų, pynimo iš karklų ir spausdinimo ant medžiagos.

Vabalninko amatų meistrės pedagogės Zita Kumpelienė ir Rasa Jankauskienė bei Pasvaliečių bendruomenės tarybos narė Danutė Stankevičienė pateikė savo gaminius, papuošalus, o Zita Kumpelienė dar pademonstravo mezgimą ant grėblio. Susidomėjimas visų buvo didžiulis.

Suomių moterų parodytos amatų gamybos pamokos neprailgo, nes mokiniai - amatininkai turėjo galimybę pasigaminti sau papuošalų, pakabinamų atšvaitų, žvakidžių ir kitokių praktiškų grožybių.

Visi kartu dirbome su didele meile ir ranku miklumu.

Amatininkes lydėjusi ir šią išvyką organizavusi Nijolė Šatienė su Rokiškio kaimo bendruomenių sąjungos pirmininke Danute Kirstukiene aptarė kaimo bendruomenių tolesnio bendradarbiavimo aktualijas. Ypač konkrečiai aptartas kaimo bendruomenių indėlis į Biržų rajono kaimo bendruomenių amatų plėtojimą. Biržiečių ir suomių amatininkų tolesnio bendradarbiavimo galimybes spręsis rugpjūtį.

Vakarop biržietės auksarankės Zita, Rasa ir Danutė skubėjo namo ir džiaugėsi, kad Kavoliškyje pamatė, kaip po vienu stogu gražiai įrengtose patalpose telpa visos įstaigos: mokykla – darželis, kultūros namai, biblioteka ir bendruomenė. Ypatingai širdis paglostė tai , kad biržiečių darbeliais buvo domimasi, po keletą darbų dalyviai ir įsigijo

Sekmadienį turiningai ir produktyviai praleistas laikas, užsimezgusi ir sutvirtėjusi amatininkų draugystė ir darbai papildė mūsų darbų ir veiklos kraičių skrynią...

 

Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė

Nijolė Šatienė

 

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.