Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-03-15  

Užgavėnės Balčiuose

Dar pernai susirinkusios švęsti Užgavėnių visos Raseinių rajono Nemakščių seniūnijos bendruomenės, paskatinti seniūno ir meno vadovo, nutarėme šventę rengti kiekvienais metais vis kitoje bendruomenėje. Balčių bendruomenės nariai pirmieji pasisiūlė organizuoti šią šventę, kaip mums pavyko - spręskite Jūs.
„Sveiki, sveiki, ačiū visiems, kad atvykote! Jus sveikina Balčiai!“- išgirdome seniūnaitės sveikinimus šventės pradžioje, o sveikinti buvo išties ką - į Balčių bendruomenę tą dieną susirinko daug žmonių. Visos Nemakščių seniūnijos bendruomenės: Nemakščių, Mažosios Viduklės, Užkalnių, Pašešuvio. Svečiai ir namiškiai buvo persirengę žydais ir velniais, čigonais ir čigonėmis, ožiais ir papūgomis bei dar visokiausiomis kaukėmis. Bendruomenės sužavėjo įvairiausiais pasirodymais: pešė žąsį, pjovė ožį, dainas dainavo, šėliojo, išdykavo ir visokius šposus krėtė. Nemakščių vyrai pritarė muzika ir dainomis. Didelį įspūdį paliko medžiotojų klubas „Balčia“. Nuo pat ryto atvykę vyrai ruošė laužą kepti šernui, kurį mūsų giriose sumedžiojo Užgavėnių šventei. Šventės metu klubo vadovas Egidijus kvietė visus prieiti ir paragauti ne tik ant laužo karštų žarijų kepto šerno, bet ir plovo, ir dar visokių žvėrienos užkandžių. Vyrai nepamiršo ir moterų, jas sveikino su Moters diena ir dovanojo gėles. Balčiškiai visus svečius vaišino karštu vynu, namine gira, koše, skaniausiais blynais, pečiuje keptu kugeliu, taip pat linksmino gera nuotaika ir šokiais. Užgavėnių pabaigoje, kaip įprasta, vyko Kanapinio ir Lašininio kova. Ją laimėjo Kanapinis, pranešdamas, jog baigėsi sotusis metas. Sudeginome Morę. Tikimės, kad su ja sudegė piktosios jėgos, o ateinantis šviesusis metas mums atneš ramybę, santarvę, darną ir šviesą į visų mūsų namus.

Dėkojame visoms Nemakščių seniūnijos bendruomenėms už gražius prisistatymus, paruoštus patiekalus, gerą nuotaiką, šiltas šypsenas. „Ačiū“ tariame medžiotojų klubui „Balčia“, jos vadovui Egidijui, Nemakščių seniūnui Remigijui Laugaliui, meno vadovui Zenonui Burbai ir visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

Angelė Zubrickienė,
Balčių kaimo bendruomenės pirmininkė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.