Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-06-04  

Vizitas į Molėtus

Saulėtą, bet šaltoką gegužės 30-osios rytą Šakių bendruomėnių centrų  asociacija pasuko Molėtų kryptimi. Tai atsakomasis darbinis vizitas. 2011metais pas mus viešėjo molėtiškiai. Aplankė keletą bendruomenių, pasidalino darbo patirtimi ir pakvietė į svečius.

 

Molėtų savivaldybėje sutiko meras, savivaldybės direktorius, bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė Vaida Saugūnienė ir spaudos atstovai. Meras išsakė savo nuomonę apie rajono bendruomenių darbą, lūkesčius, viltis ir sunkumus. Paprašė Šakių rajono vicemerę Rimą Rauktienę ir BCA pirmininkę Grinutę Šnirpūnienę pasidalinti darbo patirtimi. Pasivaišinę karšta kava išvykome į Lietuvos etnokosmologijos muziejų- pirmame ir , kol kas , vieninteliame pasaulyje - unikalios architektūros , kuris yra Molėtų rajono Kulionių kaime, šalia Astronomijos observatorijos.

Susipažinome su muziejaus ekspozicija, apie žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu, su to pasaulio grėsmėmis Žemės civilizacijai. Tai neįtikėtini ir kol kas mūsų protui nesuvokiami dalykai. Nuostabūs įspūdžiai užvaldė visų jausmus. Buvome sužavėti gražių reginių.

Suvalkija didžiuojasi savo lygumomis, o Aukštaitija kalvomis. Akiai gražūs ir mieli vaizdai.Taip besigrožėdami privažiavome Verbiškių bendruomenės centrą, kuriam vadovauja Bronė  Grigonienė.

Bendruomenės centras yra pradinės mokyklos patalpose. 2011 metai Verbiškių kaimui buvo ypatingi: po 15 metų pertraukos specialiai Joninių šventei susibūrė bendruomenės kapela „Virinta“, vadovaujama mokytojo Algimanto Žukausko. Savo nuotaikinga muzika, dainomis linksmino atvykėlius. Verbiškiečiai ne tik linksminasi, bet ir noriai dalyvauja seniūnijos ir rajono sporto varžybose: seniūnijos krepšinio turnyre dalyvavo net dvi komandos, o rajono - ir krepšinio, ir futbolo komanda. Vyksta stalo teniso užsiėmimai, vaikų šiuolaikinio šokio kolektyvas ir rankdarbių būrelis. Gražios Virintų ežero apylinkės vilioja poilsiautojus.

 Vingiuotais kalneliais pasukome į Naujasodį. Bendruomenės centrui vadovauja energinga savo krašto mylėtoja Liongina Lasienė.Naujasodyje įsikūrusi Alantos technologijos ir verslo mokykla, , atnaujintas Alantos dvaras, kuriame yra biblioteka, kraštotyros muziejus. Bibliotekos vedėja nuoširdžiai pasakojo apie gražiai tvarkomą dvarą, savo darbą ir vykstančius renginius.

Paskutinė stotelė buvo Alantos bendruomenės centras. Jam vadovauja Ramunė   Gecevičienė, kilusi iš mūsų rajono Kubilių kaimo. Nuoširdžiai sutiko Alantos gimnazijos muziejininkė Liucija Kanapeckienė, kuri vadovauja teatrui. Ji norėtų užmegsti ryšius su šakiečių teatrų grupėmis.

Visur priėmė labai šiltai, nuoširdžiai. Išsiskyrėme lyg geriausi pažįstami bičiuliai, pažadėjome susitikti respublikiniame sąskrydyje Karklėje.

Pasikalbėję apie bendrus rūpesčius ir džiaugsmus skubėjome namo. Padarėme vieną išvadą _ visos bendruomenės gyvena iš projektų ir to kaimo geradarių žmonių, savanorystės. Be to labai svarbus tinkamas vietos valdžios požiūris į bendruomenes ir pagalba joms.

Tokie vizitai leidžia pasidalinti darbo patirtimi, palyginti . Labai džiaugiamės, kad mūsų rajono valdžia  kaimo bendruomenėms padeda ir skiria daug dėmesio.Todėl lengviau gyventi ir įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus bei idėjas, vykdyti projektus.

 

Parengė                                     BCA sekretorė Onutė Rakauskienė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.