Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-11-20  

Tiesiame kaimynams pasvaliečiams ranką

Lietingą lapkričio ketvirtadienį Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjunga sulaukė gražaus bendruomenių pirmininkų ir jų lyderių pulko iš Pasvalio rajono, vadovaujamo kaimo bendruomenių sąjungos pirmininko Stasio Butkaus. Jau dešimt metų, kaip pasirašę bendradarbiavimo sutartį, visuomeninę kultūrinę bei socialinę veiklą plėtoja Pasvalio ir Biržų rajonuose kaimų bendruomenių šviesuoliai. Pasvaliečius sutiko Pabiržėje Pabiržės seniūnijos pavaduotoja Violeta Morkvėnienė ir Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė. Kaimyninio rajono svečiai pirmiausia aplankė Pabiržės bažnyčią, grožėjosi nepaprastu jos grožiu, kuris dvasiškai sustiprina visus čia pabuvojusius. Pabiržės seniūnijos atstovė Violeta Morkvėnienė pristatydama trijų seniūnijos bendruomenių veiklą, pasidžiaugė jų įgyvendintais projektais, nuoširdžiu Kirdonių, Gulbinų ir Pabiržės bendruomenių žmonių darbu. Svečiai aplankėkarstinius Kirkilų ežerėlius, pakylo į apžvalgos bokštą, susipažino su Kirkilų bendruomenės veikla, domėjosi bendruomenės įsteigtu muziejumi, jo eksponatais.

Apsilankę Kristinos ir Jurijaus Milišiūnų avių ūkyje, buvo maloniai nustebę pasiekimais. Kristina pagal Biržų Vietos veiklos grupės finansuotą projektą

šią vasarą įrengtoje jurtoje papasakojo apie šio gražaus ir įdomaus projekto gimimą, ateities planus ir jau pagautos idėjos tęstinumą. Savo nuoširdų pasakojimą ji paįvairino skaidrėmis, pateikė įdomiosinformacijos. Tai buvo taip tikra ir nuoširdu, tad norėsis ne vienam dar čia sugrįžti…

Biržų tvirtovės arsenale svečiams iš Pasvalio rajono buvo pravesta ekskursija, kuri labai sužavėjo juos ,nes beveik visi lankėsi pirmą kartą.

Bibliotekos salėje vyko iškilmingas Partnerystės sutarties penkiems metams tarp Biržų ir Pasvalio rajonų kaimų bendruomenių pasirašymas. Sutartyje numatyta tęsti abiejų rajonų bendruomenių ryšius, ieškoti tobulesnių darbo ir veiklos formų, kad kaimas pasidarytų gyvybingesnis, stiprėtų šeimos supratimas ir šeimos vertybių išsaugojimas, palaikyti ir tęsti gražias kaimo bendruomenių tradicijas plečiant verslą, amatus, turizmą,propaguojant sveiką gyvenseną, šeimų kartų tęstinumą. Ypatingą dėmesį skirti jaunimui ugdyti neabejingumą bendruomenių problemoms, pilietiškumui, socialinei partnerystei. Numatyta rengti bendrus sąskrydžius, jaunimo festivalius, dalykines konferencijas, puoselėjant kaimynystės ryšius.

Apsikeista dovanomis partnerystės sutarties pasirašymo proga.

Partnerystės pasirašymo ceremonijoje dalyvavo ir sveikinimus bei palinkėjimus išsakė Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irutė Varzienė, savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža, savivaldybės tarybos narys, savivaldybės tarybos narys, bendruomenių kūrėjas ir globėjas Biržų rajone Viktoras Rinkevičius, Biržų rajono savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjas, Biržų rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Steponas Staškevičius, savivaldybės tarybos narys, Kirdonių kaimo bendruomenės pirmininkas Audrys Šimas ,Pasvalio rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkas Stasys Butkus, Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Pasvalio rajono Vietos veiklos grupės valdybos pirmininkas Paulius Petkevičius, Biržų rajono savivaldybės tarybos narys, Biržų rajono žemdirbių asociacijos ir ūkininkų sąjungos pirmininkas Kęstutis Armonas ir Biržų rajono savivaldybės tarybos narys, Vabalninko seniūnaitijos seniūnaitis Adolfas Rinkūnas.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė apžvelgdama šalies bendruomenių žmonių atliekamų darbų svarbą pažymėjo, kad čia didelę dalį įneša ir Biržų bei Pasvalio rajonų kaimų bendruomenės. Guoda Burokienė įteikė Padėkas Kupreliškio kaimo bendruomenei (pirmininkė Rasa Valentelienė) už ryžtą pakilti iš pelenų po gairo, sudegus bendrulp[menės namams, Kučgalio bendruomenei (pirmininkas Stasys Valiukas) – už drasų ir tvirtą žingsnį bendruomenės verslumo link. Už sėkmingus, bendruomenei naudingus, įdomius įgyvendintus projektus pripažintos ir apdovanotos Vabalninko

(pirmininkė Dalia Strautinienė), Kilučių (pirmininkas Viktoras Kurganovas) ir Kirkilų (pirmininkė Rita Trečiokaitė) bendruomenės. Kaip dėkingumo ženklą pasvaliečiai Guodai Burokienei užrišo tautinę juostą, o biržiečiai įteikė bičių medaus korį, kaip tvirtos bičiulystės simbolį.

Viešnagę pasvaliečiai baigė Kučgalio bendruomenėje, kur bendruomenės pirmininkas Stasys Valiukas pristatė sėkmingai įgyvendintus net tris projektus .Čia verslumas bendruomenėje rado gerą dirvą…Į namus skubėjome pilni naujų ispūdžių ir idėjų, pasiruošę tęsti kaimyninių rajonų bendruomenių draugystę. 

Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.