Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2013-12-16  

Konferencija „Kaimo bendruomeninė organizacija- socialinių paslaugų teikėja“

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga drauge su Kazlų Rūdos savivaldybė bendruomenių asociacija gruodžio 12 d. Kazlų Rūdos Kultūros centre surengė konferenciją  „Kaimo bendruomeninė organizacija- socialinių paslaugų teikėja“. Šis renginys buvo finansuojamos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos bendruomeninių organizacijų  asocijuotų struktūrų projektą bei Kazlų Rūdos savivaldybės biudžeto lėšomis. Konferencijoje dalyvavo ne tik Kazlų Rūdos, bet ir Šakių, Tauragės, Kauno ir Telšių rajonų kaimo bendruomeninių organziacijų atstovai.  

Renginio pradžioje visus susirinkusieji galėjo aplankyti Kalėdinę mugę, kurią pristatė NVO dirbančios socialinių paslaugų srityje.  Konferencijos pradžioje socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  bendruomenių reikalų skyriaus vedėjas Arūnas Kučikas perskaitė ministrės sveikinimą visiems konferencijos dalyviams.  Jos sveikinime buvo akcentuota, kad valstybinės institucijos pačios niekada nesugebės patenkinti visų gyventojų poreikių socialinėje aplinkoje. Lėtas, kartais netgi per daug lėtas biurokratinis aparatas, ypač nacionaliniu lygmeniu, dar gan lėtai reaguoja į regionų gyventojų poreikius. O juk žmogui pagalbos reikia ne tik po savaitės ar mėnesio- reikia šiandien.  Visada reikalinga bendruomenių pagalba. Ministrė pasidžiaugė Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių aktyvumu ir tvirtumu ir palinkėjo  neprarasti užsidegimo, o ministerija stengsis kaip galėdami prisidėti prie nuoširdžių iniciatyvų. Konferencijos dalyvius pasveikino ir Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius, kuris su drauge su Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos pirmininke  apdovanojo  14 kaimo bendruomenių atstovų, kurie nors nėra socialiniai darbuotojai bet labai daug prisideda prie socialinio darbo kaimo vietovėse.  Tai pašto darbuotojai, mokytojai, ar tiesiog neabejingi svetimam skausmui  bendruomenės nariai.   

 Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  bendruomenių reikalų skyriaus vedėjas Arūnas Kučikas savo pranešime apžvelgė bendruomenių stiprinimo politikos kryptis 2014-2020 metams bei naujas galimybes  kaimo bendruomeninėms organizacijoms  dalyvauti  socialinėje veikloje. Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos pirmininkė  Reda Kneizevičienė pristatė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos  atliktą Lietuvos kaimo bendruomeninių organizacijų socialinių paslaugų teikimo  poreikio apklausos rezultatus. Apklausoje dalyvavo net 514 kaimo bendruomeninių organizacijų iš visos Lietuvos. 

Kazlų Rūdos savivaldybės  administracijos socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Judita Simonavičienė  pristatė Kazlų Rūdos savivaldybės NVO perspektyvas teikiant socialines paslaugas.  Ji kalbėjo, kad  2013 metų savivaldybės biudžeto eilutėje „Skatinti bendrųjų paslaugų teikimą bendruomenėse“ buvo skirta 6 000 Lt. , o 2014 metais planuojama 16 000 Lt. šiais lėšas įsisavina Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacija, kurioje šiuo metu dirba net 6 darbuotojai įvairiose kaimo vietovėse. Šios konferencijos metu buvo pristatyti pirmieji atlikti darbai, t.y. apklausos duomenys, kurią atliko socialinių darbuotojų padėjėjai apklausę 260 senųjų kaimo gyventojų kokių paslaugų jiems trūksta . Iki Naujųjų metų numatoma apklausti visų kaimiškų vietovių senuosius gyventojus ir pateikti išvadas 2014 metų Kazlų Rūdos socialinių paslaugų plano rengėjams. Konferencijos metu buvo net tik apžvelgta Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomeninių organizacijų veikla, kurios pradžia buvo jau 2007 metais kai Antanavo bendruomenėje duris atvėrė vaikų dienos centras. Šiuo metu savivaldybėje veikia jau trys vaikų dienos centrai, kuriuos inicijavo kaimo bendruomeninės organizacijos. Greta darbo su vaikais, Jūrės kaimo, Višakio Rūdos, Gudelių bendruomenės įgyvendino  projektus skirtus  bendruomenės narių saugumui, o Bebruliškės bendruomenė įgyvendino Socialinės pasaugos ir darbo ministerijos projektą skirtą sveikatingumo  propagavimui. Būdos kaimo bendruomenė buvo vienintelė kaimo bendruomenė Lietuvoje, kuri įgyvendino socialinės integracijos į darbo rinką projektą. Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacija antrus metus įgyvendina projektą neįgaliųjų socialinės integracijos projektą, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vei Kazlų Rūdos savivaldybė.

Konferencijos metu socialinio darbo  veiklą Višakio Rūdoje apžvelgė Višakio Rūdos parapijos klebonas Vidmantas Striokas, kuris net savo klebonijoje priglaudė bendruomenės vaikų dienos centrą kol atliekami remonto darbai bendruomenės patalpose.  

Konferencijos pabaigoje  savo įžvalgomis pasidalino  renginio svečiai- M. Riomerio universiteto  doc. Dr. Saulius Nefas, ASU prof.dr. Vilma Atkočiūnienė .  Konferencijos dalyviams gerą nuotaiką palaikė Kazlų Rūdos kultūros centro darbuotojų, Jūrės kultūros namų ir  Ąžuolų Būdos saviveiklininkai.

Tikime, kad padaryti tyrimai bus naudingi siekiant, kad socialinės paslaugos būtų kuo arčiau kaimo žmogaus.

A. Kučiko pranešimas Bendruomenių stiprinimo politikos kryptys 2014-2020 m.

R. Kneizevičienės pranešimas Lietuvos kaimo bendruomenininų organizacijų socialinių paslaugų teikimo poreikio apklausos rezultatai 

J. Simonavičienės pranešimas Kazlų Rūdos savivaldybės NVO socialinės veiklos perspektyvos

R. Kneizevičienės pranešimas Kazlų Rūdos savivaldybės kaimo bendruomenių vykdoma socialinė veikla 

 Projektą remia LR socialinės apsaugos ir darbo mininsterija

KRSBA informacija                         

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.