Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2013-09-24  

Visuomenės saugumo akcija „Už saugų ir linksmą skaudviliškį”

Rugsėjo 14 dieną Skaudvilės miesto šventė – mugė 2013 turėjo prasidėti bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ planuota Visuomenės saugumo ir policijos akcija „Būk saugus“, tačiau ji peraugo į Visuomenės saugumo akciją „Už saugų ir linksmą skaudviliškį”.Šioje akcijoje mielai sutiko dalyvauti Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susiekimo ministerijos atstovai.

Nors šeštadienį dangus vis gąsdino lietumi, žmones į aikštę viliojo gausios priešgaisrinės, valstybės sienos apsaugos tarnybos bei policijos pajėgos.Daug dėmesio sulaukė Lietuvos kelių direkcijos prie Susiekimo ministerijos atgabenti Saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginiai.

Kol atvykusios tarnybos ruošėsi prisistatymui, visus susirinkusius sveikino šio renginio vedėjai Zita Jurevičienė ir Pranas Dirginčius, bendruomenės pirmininkas Vidas Bičkus, šokių klubo Amadeus šokėjos ir specialiai šiai šventeisukurtos autorinės dainos atlikėjas, Artūras Maurius.

Seniūnijos kieme savo gebėjimus demonstravo jaunieji dailininkai- čia rengtas vaikų piešinių ant asfalto konkursas saugumo tema. Konkurse dalyvavę vaikai paskatinti atšvaitais, liemenėmis, knygutėmis ir saldumynais.

Skaudviliškių dėmesį traukė ugniagesiai-gelbėtojai, kurie netik gesina gaisrus, bet ir atlieka gelbėjimo darbus autoavarijose ir kitose ekstremaliose situacijose. Tą vakarą specialia įranga buvo pademonstruota situacija- imituojanti žmonių išlaisvinimą iš automobilio po įvykusios avarijos. Lengvajam automobiliui buvo nukirptas stogas.

Akcijos dalyviai padrąsinti Tauragės AVPK viršininko Remigijaus Rudmino - noriai sėdo į policijos automobilius, uždavinėjo daug įvairių klausimų, domėjosi atvežta įranga. Buvo išbandyti garsiniai ir šviesos signalai, apžiūrėti greičio matavimo prietaisai bei priverstinio stabdymo juosta , kitaip vadinama ,,ežys“. Vaikučius ir suaugusius džiugino Lietuvos policijos simbolis - šuniukas Amsis, kuris dalino balionus, bendravo sujauniausiais šventės dalyviais.

Skaudviliškiai taip pat galėjo įsitikinti, kadmūsų visų saugumą užtikrina ne viena tarnyba, ne tik pareigūnai žmonės, galinga technika, bet ir gyvūnai. Valstybės sienos apsaugos pareigūnai papasakojo ir trumpai pademonstravo ką sugeba jų keturkojai draugai.

Saugumo akciją vainikavo jaunimo klubo „Skaudvilspektras“ paskelbta viktorina apie saugų elgesį gatvėje. Dvi komandos atsakinėjo į vedėjų užduodamus klausimus. Ar teisingai į juos atsakyta, padėjo išsiaiškinti policijos simbolis, šuniukas Amsis. Viktorinos dalyviai, kaip ir dauguma tą vakarą buvusių skaudviliškių bei svečių, buvo apdovanoti informaciniais lankstinukais, šviesą atspindinčiomis priemonėmis, kurias dovanojo Lietuvos kelių direkcija prie Susiekimo ministerijos bei VĮ Tauragės regiono keliai.

Renginys baigėsi grupės „Parkas“ iš Kauno, charizmatiškosios dainininkės Vitalijos Katunskytės koncertais bei dangų nutvieskusiais fejerverkais.

Bendruomenė „Skaudvilės kraštas“ nuoširdžiai dėkoja dalyviams, rėmėjams, visiems- padėjusiems surengti šventę ir joje dalyvavusiems.

 

                                                                                                Bendruomenė „Skaudvilės kraštas“

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.