Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2017-10-13  

2017 m. Europos regionų ir miestų savaitė Briuselyje

Europos vietos kaimo plėtros asociacija (ELARD) ir vietos plėtros tinklas (LDnet) 2017 m. spalio 10 d. Briuselyje vykusioje Europos regionų ir miestų savaitėje surengė seminarą „Bendruomenės, kaip pokyčių iniciatoriai: vietos plėtra ES po 2020 m.“, kuriame dalyvavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės pavaduotojas-ekspertas Povilas Saulevičius.

Seminare dalyvavo daugiau nei 150 dalyvių, atstovaujančių ES, nacionalinėms ir regioninėms institucijoms ir sprendimų priėmėjams, valdžios institucijoms, valdančioms ir vertinančioms sanglaudos politikos programas ir projektus bei kitoms suinteresuotosioms šalims: privačioms įmonėms, finansų institucijoms, Europos ir nacionalinėms asociacijoms bei VVG.

Diskusijoje Bendruomenės, kaip pokyčių iniciatoriai: vietos plėtra ES po 2020 m.“ buvo patvirtinti šie pagrindiniai klausimai:

 

- "Community-Led Local Development" (CLLD) turi didelį potencialą spręsti įvairių sričių (kaimo, žuvininkystės ir miesto) problemas ir labai prisidėti prie verslo plėtros, darbo vietų kūrimo, tvarios energijos gamybos, bendruomenės sanglaudos, ES teritorijų bendradarbiavimo. Per laikotarpį nuo 2020 m. CLLD gali būti svarbus veiksnys išlaikant ES sanglaudos politikos svarbą vietos veikėjams.

 

Diskusijoje patvirtinta, kad CLLD gali pateikti tvarius sprendimus dėl unikalaus metodo, kurį jis taiko, ir jo sugebėjimą motyvuoti ir sujungti skirtingus veikėjus. Svarbios sanglaudos politikos lėšų dalies paskirstymas CLLD kitam programos laikotarpiui padėtų išnaudoti visą savo potencialą, taip pat ir miestų vietovėse, kuriose šis požiūris labai reikalingas, tačiau kuriame (skirtingai nei kaimo ir žuvininkystės srityse) iki šiol palyginti nedaug naudojosi CLLD finansavimu.

 

- vienas iš svarbiausių CLLD "pridėtinės vertės" aspektų yra vietos bendruomenės įgalinimas ir sprendimų priėmimo procesas. Norėdami tai paskatinti, vietos veiklos grupėms (VVG) reikia įgūdžių ir išteklių daugeliui animacinių veiksmų, ir tikėtina, kad ateityje šis poreikis netgi padidės. Vienas iš iššūkių yra tai, kaip įvertinti animacijos pridėtinę vertę ir įrodyti, kad tai turi apčiuopiamą poveikį.

 

"CLLD", jo gebėjimas sutelkti žmones siekiant kurti naujas idėjas buvo laikomas bent jau tokiu pat svarbiu kaip ir projektų finansavimas. Diskusijoje parodyta, kad nors CLLD teikia apčiuopiamų rezultatų, labai sunku įvertinti jos ilgalaikį poveikį (pvz., Bendruomenės atsparumą ar besikeičiančius mąstysenos požiūrius), pastebėtus per sėkmingus darbus ir atvejų tyrimus; norint tai spręsti reikia didelių praktikų ir tyrėjų pastangų.

 

- CLLD sėkmė šiuo laikotarpiu ir ateityje priklausys nuo veiksmingų pristatymo sistemų, pritaikytų prie požiūrio "iš apačios į viršų", užtikrinti aukštą vietos sprendimų priėmimo proceso autonomijos lygį ir leisti lanksčią, ne biurokratinės politikos atsakas į vietos poreikius. Skubiai reikia nuodugniai atspindėti CLLD pristatymo sistemas.

 

Buvo tvirtai sutikta, kad supaprastinimo darbotvarkė turi apimti visus tiekimo grandinės lygius, įskaitant vietos naudos gavėjus. Siūlomi įvairūs sprendimai, įskaitant galimybę visai vietinei strategijai taikyti kaip vieną dotaciją. Dalyviai pabrėžė, kad reikia kontroliuoti proporcingumą nedidelio masto projektų atveju ir gerinti galimybes gauti ES lėšų piliečiams ir nevyriausybinėms organizacijoms. Buvo paminėta pasitikėjimo svarba visoje pristatymo grandinėje, noras pasidalyti jėga su žemesniu lygiu ir išvengti "aukso", taip pat poreikis skirtingų ES fondų programoms valdyti, siekiant visiškai suprasti CLLD metodo specifiškumą.


LKBS pirmininkės pavaduotojas/ekspertas Povilas Saulevičius


Projektas "Atstovavimas Europos sąjungos kaimo plėtros organizacijose" pagal Asociacijų, vienijančių asmenis, užsiimančius žemės ūkio ir miškų ūkio bei alternatyviąja veikla, narystės Europos Sąjungos ir kitose (arba) tarptautinėse organizacijose mokesčio mokėjimo ir veiklos, susijusios su atstovavimo jose finansavimo taisykles.


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.