Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-03-23  

Integracija į LEADER grupės sunaikins kaimo plėtrą, Phil Prendergast, Europos Parlamento nario pareiškimas

 Išleista: Antradienis 13 kovo, 2012

Darbo partijos europarlamentaras Munster, Philas Prendergast rekomenduoja atsižvelgti į Vietos veiklos grupes, veikiančias pagal  kaimo plėtros (Leader) programa 2007-2013 m. išliktų nepriklausomi nuo administruojančių vietos valdžios institucijų.

"Šiuo metu atsirado nemažai pasiūlymų, susijusių su vietos veiklos grupių (VVG)veikla ,su  kai kuriais iš jų aš sutikčiau bet  kitiems aš prieštarauju.

 

Nors jokių konkrečių pasiūlymų dar nebuvo paskelbta, aš turiu pasakyti, kad bet koks pasiūlymas, integruoti VVG į vietos valdžios institucijų struktūrą būtų katastrofiškas, tiek veiksmingumo, tiek teisiniu požiūriu. 

Toks žingsnis būtų pasityčiojimas "iš apačios į viršų" metodo numatyto pagal LEADER programą. Šis požiūris remiasi idėja, kad nepriklausomos grupės efektyviausiai veikia  nustatant ir sprendžiant “ apačios” problemas. Būtų sunku suprasti, kaip biurokratinė struktūra, pavyzdžiui, vietos valdžios institucijos galėtų tai padaryti.

Sekantis mano  argumentas, kad bet kokia dalinė integracija, tokia kaip, pavyzdžiui, verslo funkcijų integravimas į vietos valdžios institucijas, sutrikdytų integruotą požiūrį, numatytą kaimo plėtros programose. Požiūris numato, kad  visuose vystymosi aspektuose - ekonominiai, socialiniai ir aplinkos - apima darnią kaimo plėtrą.

Aš aplankiau daugelį šių programų savo rinkiminėje apygardoje, ir dauguma jų susiduria su finansavimo problema, kuri yra jiems kaip gyvybės palaikymo aparatas. Integracija ar dalinė integracija būtų lygiaverčiai kas išjungti šią mašiną.

Taip pat kyla klausimas, kaip integracija veiktų teisiniu požiūriu. Juk  yra reikalavimas, kad VVG turi sudaryti 50% pilietinės visuomenės atstovų, norint  gauti Europos finansavimą. Tai negalėtų būti pasiekta pagal dabartinę vietos valdžios struktūros. Todėl, atrodytų, kad turi būti įsteigtas kažkokia šešėlinė VVG norint gauti finansavimą.

Teisiniu požiūriu tai atrodo vingiuotai ir apimtų įvairių naujų juridinių struktūrų kūrimąsi. Jei tai, ko mes ieškome yra suderinimas ir pagerinimas, tai kodėl ne sutelkti dėmesį į esamas struktūras dirbti kartu geriau, o ne sukurti daugiau biurokratijos?

"Dabartinė LEADER sistema Airijoje, Europos Audito Rūmų iškeltas  kaip visoje Europos Sąjungoje geriausios praktikos pavyzdys. Audito rūmai aiškiai nurodė, kad Airijos VVG sėkmė yra VVG nepriklausomybė. Integracija arba net dalinė integracija kelia labai realų pavojų sunaikinti dvidešimt metų sunkaus VVG darbo ir puikiai veikiančią sistemą, ir dėl šios priežasties, aš pasisakau prieš tokią integraciją. "

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.