Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2009-11-02  

Tarptautinės naujienos

 

Įvadas į temines sesijas

(pagrindinių klausimų, kuriais bus diskutuojama sesijose, paaiškinimas ir galimai iš jų sekančių  fokus grupių)

Sesija 1) Principo „iš apačios į viršų“ įgyvendinimas (administravimo kryptis)

Šios sesijos tikslai yra:

a.       Išskirti gerosios patirties pavyzdžius, atskiriant funkcijas, tikslų ribas ir bendradarbiavimą tarp įgyvendinančių institucijų.

b.       Išskirti sunkumus, susijusius u sprendimų priėmimų procesų (projektų patvirtinimu, kontrole ir finansinių mokėjimų eiga arba taisyklės.

Klausimai, kuriais bus diskutuojama sesijos metu:

·         Parama ir dokumentacija kuriant gebėjimus vietos plėtros strategijų valdymo srityje: valdžios institucijų ir nacionalinių tinklų indėlis.

·         Mokymų ir procedūrų instrukcijų pavyzdžiai tvirtinant, atrenkant ir patvirtinant veiksmus.

·         Funkcijų atskyrimo tarp VVG, valdžios institucijų ir mokėjimo institucijų, bei bendradarbiavimo tarp šių institutų, analizė.

·         Ar turėtų VVG priimti sprendimus dėl konkrečios paramos sumos, tam, kad nustatytų vietos plėtros biudžeto prioritetus ir priežiūrą?

·         Ar turėtų VVG atlikinėti administracinę paraiškų patikrą ir svarstyti mokėjimo prašymus, kaip numatyta EK Reglamento Nr.1975:2206 Straipsnyje 33.1 (kontrolės uždavinių delegavimas)?

·         VVG vidaus sprendimų priėmimo procedūra.

·         Patikrinimo lapų pavyzdžiai vertinant individualius projektus (tame tarpe ir suderinamumą su vietos plėtros strategija).

·         Ar turėtų VVG sudaryti formalias sutartis su projektų vadovais, kuriose būtų nustatytos taisyklės, reikalavimai ir išeiga ar rezultatai, kuriuos reikia pasiekti?

·         VVG tikslai.

·         Ar turėtų VVG prižiūrėti projektų įgyvendinimą (naudos gavėjų nustatytus indikatorius, mokėjimuose pateiktą informaciją) kaip vietos plėtros strategijos priežiūros dalį?

·         Pasikeisti požiūriais apie vertinimui naudojamus įrankius, reikalingus vietos plėtros strategijai.

 

Sesija 2) Inovatyvaus ar eksperimentinio LEADER pobūdžio išlaikymas

Sesijos ir iš jos kylančios grupės tikslai:

a.       Išskirti skirtingus gerosios patirties pavyzdžius, kuriant ir įgyvendinant inovacijų palaikymo schemas.

b.       Sunkumų, susijusių su sprendimų priėmimo procesu, apžvalga (inovativių projektų vidaus ir išorės priemonių tvirtinimas, tinkamos taisyklės, inovativių ir eksperimentinių projektų kontrolė).

Klausimai, kuriais bus diskutuojama sesijos metu:

·         Kaip inovacijos sritis apibrėžta KPP atitinka LEADER?

·         Ar inovacija įtraukta į kaimo plėtros priemonių, įgyvendinamų pagal LEADER požiūrį, pasirinkimą?

·         Ar KPP leidžia VVG įgyvendinti inovatyvius projektus, kurie neatitinka konkrečios priemonės tinkamumo kriterijų?

·         Ar yra tinkamų inovatyvių LEADER veiksmų tipų sąrašas programoje?

·         Ar VVG kuria savo pačių schemas inovacijai savo vietos plėtros stategijose? 

Sesija 3) Priemonės “kooperacija” įgyvendinimas:

Yra kai kurių sunkumų, kurios įvardija kai kurie LEADER pakomitečio nariai. Sesijoje bus atidžiai nagrinėjamos ir kitas problemas ir pradės ieškoti galimų sprendimų:

·         Skirtingas sprendimų priėmimo laikas and skirtingos administravimo taisyklės (kvietimas teikti projektus ar prašymus, techninės paramos pasiruošimui buvimas).

·         Skirtingi naudos gavėjų lūkesčiai įvairiose programose (bendrų veiksmų apibrėžimas; pratnerio indėlis į projekto biudžetą).

·         Informacijos poreikis (atsirandančių projektų nustatymas, informacija apie procedūras ir tinkamumo taisykles visose programose, vykdomi projektai).

 

 

_________________________________________________________________________

 

Sesija 1) Principo „iš apačios į viršų“ įgyvendinimas (administravimo kryptis)

Šios sesijos tikslai yra:

a.       Išskirti gerosios patirties pavyzdžius, atskiriant funkcijas, tikslų ribas ir bendradarbiavimą tarp įgyvendinančių institucijų.

b.       Išskirti sunkumus, susijusius u sprendimų priėmimų procesų (projektų patvirtinimu, kontrole ir finansinių mokėjimų eiga arba taisyklės.

Pagrindas: LEADER sprendimo priėmimo taisyklės turi specifiką, į  kurią reikia atsižvelgti programos valdymo sistemoje.
VVG turi pareigą praktiškai įgyvendinti vietos plėtros strategiją. Į tai įeina bent vietos kvietimų organizavimas, darbo organizavimas ir paramos dydžio darbo vykdymui nustatymas.
Pagal dažniausiai pasitaikantį LEADER įgyvendinimo modelį VVG nustato specifinius atrankos kriterijus, bei jų atitikimą vietos plėtros strategijai (kokybės ir galimybės įvertinimas). Detalus kriterijų parinkimas projektams pritaikytiems vietos poreikiams turėtų būti paliktas VVG nuožiūrai, ir paremtas aiškiais, kryptingais ir pamatuojamais tikslais numatytais vietos strategijose.
Po projektų atrankos, VVG išrinktus projektus turėtų siųsti į žemės ūkio ministeriją, atsakingą už formalų patvirtinimą. Administracinis patikrinimas, vykdomas žemės ūkio ministerijos turėtų būti tik veiksmo teisinio atitikimo patvirtinimas.
Pagrindinė atsakomybė turėtų būti pagrįsta aiškiu funkcijų atskyrimu tarp valdančios institucijos, mokėjimo agentūros ir VVG, o tai sąlygotų efektyvų įgyvendinimą.
Mokėjimo procedūra taip pat įtakoja VVG: kai kuriose programose (pastaba: kai kurios KPP deleguoja projekto formalų patvirtinimą (Škotija, Airija) ar mokėjimo užduotį (kelios Ispanijos programos, Graikija) VVG)  VVG nėra įtrauktos į mokėjimo procedūrą arba neturi priėjimo prie informacijos susijusios su informacijos pasikeitimu tarp mokėjimo agentūros ir naudos gavėjų. Esant tokioms aplinkybėms VVG neturi galimybės prižiūrėti projekto pažangos procesą ir prižiūrėti, bei vertinti savo pačios vietos plėtros strategiją.

 

 

 


 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.