Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2015-08-17  

Alsiečių viešnagė Vilkyškiuose

Alsių kaimo bendruomenė, įgyvendindama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Verslo pradžia“, liepos 29 d. dalyvavo teminiame susitikime su vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ nariais, skirtame supažindinti Alsių kaimo bendruomenės narius su gerąja patirtimi plėtojant bendruomenių verslą. Susitikime dalyvavo ir kitų bendruomenių atstovai.

Atvykus į Vilkyškių miestelį visus pasitiko bendruomenės pirmininkė Laura Grodeckienė. Sugužėjus į naujas bendruomenės patalpas (seniūnijos pastato antrame aukšte įrengta puiki didelė salė) ir susėdus grupelėmis prie stalų, maloniai nustebino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojo Sigito Stonio vizitas. Vicemeras, 2010-2015 metais buvęs Vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovu, puikiai žino visą bendruomenių veiklą, jų įgyvendintus projektus. Įdomu buvo klausytis. Sužinota, kad Pagėgių krašte didelis dėmesys buvo skiriamas vietos gyventojų verslumo skatinimui. Dvi bendruomenės pradėjo veiklas, kurios generuotų pajamas ir tuo pačiu užtikrintų būtiniausių paslaugų teikimą vietos gyventojams – įsigyti technikos komplektai, t. y. traktoriai su reikiama įranga: freza, krautuvu su kaušu, sniego valytuvu, šienapjovėmis, puspriekabe, komunaline šluota. Paramos suma kiekvienai bendruomenei apie 20 tūkst. Eurų, bet naudą jau pajuto vietos gyventojai, jie naudojasi aplinkos tvarkymo paslaugomis.

Pagėgių krašto turizmo informacijos centras, įsikūręs Vilkyškių miestelyje, sukūrė vandens turizmo ir poilsio paslaugą. Paramos lėšomis (apie 58 tūkst. Eurų) pastatytas 40 vietų keleivinis laivas. Dabar siūlomos ekskursijos laivu su sustojimais pas vietos ūkininkus, verslininkus, žymių vietų lankymu, kultūrine programa.

Vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ vadovo pavaduotoja Stanislava Bružienė papasakojo apie projektus pagal „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ priemonę: Rukų bažnyčios, Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčios, Ropkojų šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, Vilkyškių šv. Onos bažnyčios ir varpinės bei Piktupėnų kultūros namų, Plaškių, Stoniškių kaimo bendruomenės namų kapitalinius remontus, Kriokiškių kaimo bendruomenės namų rekonstrukciją, aukojimo vietos Rambyno kalne tvarkybą, sporto aikštynų įrengimą Žukų ir Piktupėnų gyvenvietėse.

Pagėgių savivaldybėje nebuvo pamiršti ir Mažosios Lietuvos krašto savitumo išsaugojimo projektai, rengtos sporto, turizmo ir užimtumo vasaros stovyklos vaikams ir jaunimui, organizuotos istorijos pamokos, teatralizuoti vaidinimai, pasakojantys piliakalnių legendas, organizuotas tarptautinis vargonų muzikos festivalis, išleistos knygos, švęstos tradicinės šventės.

Bet būnant Vilkyškių miestelyje, negalima nepačiupinėti vaistažolių. Bendruomenė kartu su dar 4 bendruomenėmis sėkmingai renka vaistažoles, džiovina, pakuoja ir parduoda. Apie visą šį kelia išsamiai papasakojo Natalija Stonienė. Apsilankyta patalpoje, kur saugomos vaistažolės ir arbatų pakeliai. Degustuota arbatų. O kad suprasti kaip vyksta procesas, edukacinės programos metu kiekviena grupelė galėjo susmulkinti džiovintas vaistažoles, supilti jas į popierinius maišelius, sverti, uždaryti įpakavimą, uždėti etiketę. Kiekvienas gavo dovanų po vaistažolių arbatos pakelį.

Vėliau nuvykta į patalpas, kuriose dirba graveris. Bendruomenė, nupirkusi lazerį-graviruoklį, suteikė darbą bendruomenės nariui. Dabar šiose patalpose gimsta gražiausi gaminiai: įvairios popierinės ir medinės dėžutės, žvakių laikikliai, apdovanojimams skirti medaliai ir kiti įvairiausi gaminiai. Bendruomenės pirmininkė džiaugėsi, kad dabar yra galimybė atskiram renginiui pasigaminti ženklą ar simbolį.

Nuvykus į Pagėgių krašto turizmo informacijos centrą, jo direktorė Ilona Meirė pakvietė į interaktyvią ekspozicijų salę, kuri paskirta praeito amžiaus pradžioje po Mažąją Lietuvą riedėjusiam „siaurukui“. Joje leidomės į stilizuotą kelionę siauruku: įsitaisę ant traukinio suolelių ant sienos matomas siauruko maršruto žemėlapis, o trijuose monitoriuose galima matyti iš paukščio skrydžio nufilmuotą buvusį „siauruko“ maršrutą bei girdėti istorikų ir šio krašto gyventojų pasakojimus. Vėliau TIC direktorė palydėjo į neseniai suremontuotą Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčią, čia papasakojo apie miestelį, jo istoriją.

Esant šiame krašte, tiesiog neleistina nenuvykti ant Rambyno kalno. Pakeliui sustojame Bitėnuose, Martyno Jankaus muziejaus teritorijoje vaikščiojome po Mažosios Lietuvos paveikslų sodą – paveikslų galeriją po atviru dangumi. Čia vyksta dailininkų plenerai, kurių metu nutapyti paveikslai eksponuojami lauke. Mažosios Lietuvos paveikslų sodas šiemet pradės antrąjį savo žydėjimo dešimtmetį. Šis unikalus kultūros objektas nustebino netikėtais spalvų deriniais ir kūrybingumu.

O pačioje Rambyno kalno viršukalnėje grožėjomės nuostabia gamta ir Nemuno vingiu.

Išgirdę daug informacijos apie Pagėgių krašto bendruomenių įgyvendintus projektus, apie verslų kūrimo pradžią ir naudą, patys pasigaminę vaistažolių arbatos, pasigrožėję nuostabia gamta, nors ir šiek tiek pavargę, bet puikiai nusiteikę, grįžome namo.

Projekto vadovė Rasa Birutytė

 

 

 



 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.